DOX v červnu: Kafka, křest knihy i divadlo

Výstava Všechno jako na počátku světa brzy skončí.
Výstava Všechno jako na počátku světa brzy skončí.

V červnu zve Centrum současného umění DOX  do světa, kde hranice mezi začátkem a koncem, uměním a literaturou, realitou a fantazií splývají. Tam však často kvete inspirace a nové pohledy. Přijďte objevit neznámé stránky Kafkova díla v rámci nedávného objevu jeho kreseb, diskutujte s umělci ve vzducholodi Gulliver, ponořte se do hloubky lidské existence s Kamilou Ženatou v rámci poslední příležitosti návštěvy výstavy a křtu katalogu, nebo prozkoumejte střet opačných hodnot v pohybové satiře Český hrdina. Chybět nebudou ani komentované prohlídky nebo rodinné dílny.

Křest

Jedno končí, druhé vzniká

6. 6. 2024 od 18.30

Výstava Všechno jako na počátku světa brzy skončí. Ještě předtím vám ji však představí v knižní formě! Katalog přivítáme spolu s umělkyní Kamilou Ženatou a za doprovodu četby i hudebního vystoupení. Výstavu najdete v DOXu pouze do 9. června 2024.

 

Přednáška

Kresby Franze Kafky

4. 6. 2024 od 18.30

Věděli jste, že Franz Kafka byl nejen literát, ale také výtvarník? Seznamte se s kresbami Franze Kafky na přednášce významného kafkovského badatele Andrease Kilchera. Nahlédněte na fascinující postavy, které přecházejí od realistických k fantaskně groteskním a odhalují dosud neznámou stránku Kafkovy tvorby.

Diskuze

Jake Chapman a Johan Tahon na palubě Gullivera

12. 6. 2024 od 18.30

Světově známí umělci na palubě Gullivera? Ano! Mezi umění a literaturu se v červnu vzneseme s Jakem Chapmanem a Johanem Tahonem. Chybět nebude ani kurátor výstavy KAFKAesque Otto M. Urban, který hosty vyzpovídá na téma Franze Kafky i vlivu literatury na současné umění.

Představení

Český hrdina

17. a 18. 6. 2024 od 19.00

Pohybová satira Český hrdina je o ženě, která se rozhodla setkávat s těmi, jimž nerozumí. Pohyb, živá hudba, dynamika, energie, nadsázka a pár slov v podání souboru Farma v jeskyni. Vydáte se s námi v sále DOX+ do světa opačných hodnot a pokusíte se pochopit něco, co je možná nepochopitelné?

Kompletní program Centra současného umění DOX najdete na www.dox.cz

 

 

Comments

comments

Vyhledat