DVĚ PATRA PLNÁ KOMIKSU: GOETHE-INSTITUT ZVE NA NOVOU VÝSTAVU

Reinhard Kleist. Johnny Cash Na Karlově Mostě. repro Goethe-Institut
Reinhard Kleist. Johnny Cash Na Karlově Mostě. repro Goethe-Institut

11. května bude v pražském Goethe-Institutu slavnostně otevřena výstava KomiX, věnovaná aktuální české a německé komiksové scéně. Na vernisáži se bude možné setkat i s předními českými a německými autory komiksu, veřejnost i zástupci médií jsou více než vítáni.

„Komiks byl ještě nedávno vysmíván jako literatura pro mládež. V posledních desetiletích však nasála komiksová scéna v Německu i v Česku nové sebevědomí a například grafickou novelu objevuje čím dál více čtenářů i nakladatelů“, komentuje vedoucí knihovny Goethe-Institutu Jan Wittenberg.

Této skutečnosti využil nejen veletrh Svět knihy, pro nějž se komiks stal hlavním letošním tématem, ale i německý kulturní institut. Od 11. května do 27. července tak bude možné ve dvou patrech historické budovy Goethe-Institutu navštívit výstavu věnovanou právě českému a německému komiksu. Pod dohledem autora a kurátora Marka Rubce zde vznikl tématický prostor představující práce autorů, jako jsou Mawil, Ulli Lust, Anna Haifisch, Lela Geislerová, Vendula Chalánková, Lucie Lomová či Jiří Grus. Představena budou i díla Reinharda Kleista, Nicolase Mahlera a Matthiase Gnehma, kteří se osobně zúčastní literárního programu DAS BUCH na zmíněném veletrhu Svět knihy.

Právě Reinhard Kleist, přední německý autor komiksů a nadšený hudební fanoušek, představí v rámci německojazyčné řady DAS BUCH na veletrhu Svět knihy český překlad své grafické noviny Nick Cave: Mercy on Me. Kleistův obrázek Johnnyho Cashe hrajícího na Karlově mostě se také stal vizuálním letimotivem celé výstavy.

Vernisáž výstavy KomiX bude za přítomnosti výše uvedených autorů zahájena v pátek 11. května od 19:00 hodin.

 

Co? Tematický prostor KomiX
Kdy? 11|05-27|07|2018, vernisáž 11|05|2018, 19:00
Kde? Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1
Vstup volný

 

Comments

comments

Vyhledat