EBM průkopníci FRONT 242 se vrací do Prahy

Když v roce 2020 zavítali králové tvrdé elektroniky naposledy do Prahy, vyprodali dvakrát za sebou prostory pražského Paláce Akropolis. A protože se jednalo o večírek velmi vydařený, bylo jen otázkou času, kdy se trojice Belgičanů do našeho hlavního města vrátí. Máme radost, že se tak stane 9. prosince letošního roku ve větších prostorách pražského Meet Factory. Tedy krátce poté, co jejich ikonické album Front by Front oslaví úctyhodných 35 let. Navíc s velmi atraktivním speciálním hostem.

EBM legendy Front 242 se v současné době plně věnují koncertování, často s britskými souputníky Nitzer Ebb. I po více než čtyřech dekádách pánové dokážou rozpoutat v klubu digitální peklo, což je v jejich věku obdivuhodné. Navíc na koncertech skupina zařazuje po letech do svých setů nové kompozice. Znamená to, že před prosincovým koncertem se po letech dočkáme i nové studiové nahrávky? Vzhledem k tomu, kolik současných nových kapel nepokrytě čerpá inspiraci ze žánru, který Front 242 pomáhali založit, jednalo by se o ideální načasování! 

Front 242 / Foto René Piller

Důkazem toho, že Electronic Body Music není mrtvý žánr je mimo jiné i existence a tvorba švédské umělkyně a producentky Rein, která bude na zmíněný koncert otevírat. Ta se v průběhu let vyvinula z EBM princezny v silnou a svébytnou osobnost elektronické scény, která přesáhla hranice temné subkultury a vystoupila i na mimožánrových festivalech jako Sziget, Eurosonic nebo Roskilde. V roce 2020 vydala Rein skvěle přijatou desku „Reincarnated“, ve které EBM odkazy umně zkombinovala s jemnějšími dark/synthpopovými polohami. 

Vstupenky: goout  

text: Pavel Zelinka

Comments

comments

Vyhledat