Eva Turnová připravila další výstavu

 

VÝSTAVA OBRAZŮ EVY TURNOVÉ

MOŽNÁ STIHNU JEŠTĚ ŽÁBU

 PRAŽSKÁ KAVÁRNA, PRAHA, VSTUP VOLNÝ

VERNISÁŽ 3. 12. 2019 OD 18:00

Eva Turnová, bývalá basistka skupiny The Plastic People of the Universe, představí sérii svých starších i nových obrazů na výstavě pod názvem „Možná stihnu ještě žábu“. Výstava se koná od 2. prosince 2019 do 2. února 2020 v Pražské kavárně, Dukelských hrdinů 44, Praha 7. Veřejná vernisáž výstavy proběhne v úterý, 3. prosince 2019 od 18 hodin. 

 

Jsou mezi nimi zejména portréty osobností, které ji ovlivnily, ale i prostředí inspirované různými texty. Výstavu zahájí kurátor mikulovského sympozia Libor Lípa. Literárně-hudebním ozvláštněním večera bude četba autorčiných sloupků Turnový háj, po kterém zahraje společně s Josefem Janíčkem, kapelníkem skupiny The Plastic People of the Universe, a s Hanou Skopcovou několik písní od skupin The Fugs a Vevet underground.

 

o autorce

Eva Turnová je úspěšná česká baskytaristka, skladatelka, spisovatelka, malířka a překladatelka. Vystupovala s kapelou The Plastic People of the Universe a dnes vede vlastní hudební projekt Eturnity. Přeložila knihu Marka Vonneguta Expres do ráje a zfilmovanou verzi Červeného trpaslíka. Přispívá do týdeníků Instinkt, Reflex, Reportér a Respekt, své glosy čte na stanicích Český rozhlas Plus a Český rozhlas Dvojka. Nahrála audioknihu Čtení z Turnových hájů a vydala sedm dílů knih sloupků Turnový háj, jejichž výběr vyšel v nakladatelství Argo pod názvem BE100F (best of). V roce 2018 se uskutečnila dramatizace jejích sloupků v divadle Husa na provázku. Od března 2019 má pravidelné literárně-hudební talk show Procházka Turnovým hájem.

 

hlavní výstavy obrazů Evy Turnové

2013 – Turnový háj, VISIO Art Gallery, Plzeň

2014 – Jinotaje a stejnozřejmosti, Galerie Lucerna, Praha, spolu s Martinem Frindem

2018 – Garden is open, kavárna Velryba, Praha, spolu s Vratislavem Brabencem

2018 – 25. výtvarné sympozium – zámek Mikulov, spolu s Liborem Lípou, Tono Stanem, Pavlem Opočenským, Jakubem Špaňhelem, Martinem Gerbocem, Duncanem Higginsem, Teou Dohnalovou, Noemi Smolík a Wernerem Mallym.

 

www.evaturnova.cz / facebook.com/evaturnovaofficial

 

Comments

comments

Vyhledat