Festival Mladí ladí jazz zahájen

Sobotní večer patřil zahájení již 10. ročníku festivalu Mladí ladí jazz. Večer odstartovala uznávaná zpěvačka Klára Vytisková se svým novým projektem Klara & The Pop. Svým melancholicky laděným i rytmicky podaným soulem rozproudila velkou část publika.

Její interakce s posluchači byla neuvěřitelná a energii, kterou sdílela se všemi lidmi, by rozsvítila Staroměstské náměstí. Za mě rozhodně ano! Do budoucna si jejich performance rozhodně nenechám ujít.

Po malé pauze pak přišlo pro mě dlouho očekávané vystoupení londýnské Andreiy Triany, ze kterého jsem nejdřív měla jaksi rozporuplné pocity. Je beze sporu, že Andreya má hlas jak kostelní zvon, který navíc zněl v perfektně nazvučeném sále naprosto dokonale. Avšak v porovnání s Klara & The Pop pro mě nejdřív postrádalo její vystoupení náboj. Je pravdou, že v jejím repertoáru převládají spíše balady, přesto jsem od ní očekávala trochu více šťávy a temperamentu. Ovšem pár písní z nového alba, které na koncertě představila, pak dokázalo roztančit nejen mě, ale i velkou část publika. Celkově tedy její vystoupení hodnotím kladně a těším se jak na nové album, tak i na případný další koncert.

V Arše panovala velice přátelská atmosféra, po koncertě jsem ještě ve společnosti velice milých lidí vstřebávala dojmy z koncertu. Kdo trávil sobotní večer doma a chytá se za vlasy, může to napravit třeba tuhle sobotu v Jazz Docku, kde vystoupí trio Edi Nulz, které svým punkovým pojetím jazzu slibuje velkolepou taškařici.   

 

festival: Mladí ladí jazz

Andreya Triana, Klara & The Pop

Praha, Divadlo Archa, 30. 3. 2018

text: Tereza Šimčíková

Comments

comments

Vyhledat