Festival Nablízko 2022 aneb Autorská tvorba na DAMU

Festival Nablízko
Festival Nablízko

Druhý březnový víkend bude prostor divadelní fakulty AMU znovu patřit festivalu Nablízko. Návštěvníky láká na představení pro všechny věkové kategorie, workshopy nejen pro divadelníky a také večerní koncerty.

 

Festival pořádají studenti Katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Návštěvníci workshopů mají jedinečnou možnost seznámit s hlavními disciplínami, které se zde vyučují – například dialogickým jednáním, hlasovou výchovou a pohybem. Čeká je ale také možnost klaunské dílny, workshop improvizační nebo výtvarný. Pro návštěvu workshopů není nutné mít herecké zkušenosti, stačí i jen malý zájem o divadlo a touha vyzkoušet něco nového. Představení proběhnou v režii studentů a absolventů katedry a ponesou se v duchu experimentů i klasiky. V neděli pak již dopoledne proběhne batolecí představení, následované odpolední pohádkou. Všechna představení najdou diváci v divadle DISK nebo ve studiu Řetízek. Každý den se také veřejnost může v rámci čtení seznámit s texty, které během studia na DAMU vznikají, a to přímo z úst jejich autorů.

 

Letošní ročník nese název “Nablízko – a ještě blíž” a klade si za cíl ukázat celou šíři tvorby, která na katedře vzniká. Díky tomu se mohou návštěvníci setkat kromě studentů programu českého také se studenty anglického programu a se studenty kurzu Kreativní pedagogiky. Mimo to se na seminářích i některých dalších částech programu představí katederní pedagogové. Příjemnou součástí bude festivalové centrum s barem, gramofonem a možností zvěčnění se na analogovém foťáku.

 

Vstupné je na všechny části programu dobrovolné, na workshopy je však nutné předem zařídit rezervaci. Tu najdete spolu s detailním rozpisem programu a dalšími informacemi zde: damu.cz/nablizko.

 

Comments

comments

Vyhledat