Festival paddleboardingu nabídne zábavu, romantiku i adrenalin pro každého

Prague Paddle Fest
Prague Paddle Fest

Střelecký ostrov v Praze bude poslední zářijový víkend patřit nejen milovníkům stále vyhledávanějšího sportu – paddleboardingu, ale především široké veřejnosti, rodinám s dětmi, pro které je připraven obzvlášť bohatý program, a vůbec každému, kdo by si chtěl tento sport vyzkoušet a najít k němu cestu. Koná se tady Prague Paddle Fest! Vstup na něj bude zdarma!

Dvoudenní svátek paddleboardingu začne v pátek 25. září. Tento den je věnovaný firemnímu a týmovému závodu, sobota 26. září pak rodinným, hobby a dětským závodům. Na ty nejmenší čeká na místě novinka: paddleboardy značky Gladiator určené pro děti od pěti let. Chybět nebude ani testování dalších značek a typů paddleboardů, workshopy a fitness. Lákadlem letošního ročníku je také účast hvězdného závodního týmu tvořeného herečkou Ivanou Jirešovou a zpěvačkou Martou Jandovou. Během této dvoudenní akce je možné si paddleboard přijít vyzkoušet a zapůjčit přímo na místě, nemusíte tedy být jen pasivním divákem.

Chybět nebude ani jízda pomoci „Spolu na vlně“. Někdo prostě někdy potřebuje pomoc. Tentokrát je to dvanáctiletá cyklistka Alex Borská, která nemá jednoduchou cestu životem už od narození, ale zato má lásku ke sportu a odhodlání a dává si nemalé cíle. Jedním z nich je zúčastnit se Paralympijských her 2024 v Paříži a reprezentovat české barvy v závodě na handbiku. Paddleboarding objevila letos, když si mohla vyzkoušet speciálně upravené prkno a byla to láska na první pohled. A její reakce po vyplutí? „Tak to je hustý. Je to nádhera, skvělý pocit, úplně jiný pohled na hladinu. A připomíná mi to, jak jsme s babičkou jezdili na vodu, akorát tady se nevezu, tady to mám jen ve svých rukou. Prostě paráda.” Organizátoři jsou moc rádi, že je právě tato mladá sportovkyně tváří jízdy „Spolu na vlně” a že jí mohou cestu za jejím snem zjednodušit. Alex je navíc krásnou inspirací nejen pro své vrstevníky, kterým může ukázat, že nic není nemožné.

Program vyvrcholí závodem elitních jezdců EUROTOUR RACE, na kterém je oproti loňskému roku, kdy bylo prize money 3 500 euro, letos 12 000 euro. Tím se tento ojedinělý závod zařazuje mezi tři největší letošní závody Euroutour.

Více info a kompletní program najdete zde: www.praguepaddlefest.cz.

 

Prague Paddle Fest

25.–26. září 2020 Praha

Comments

comments

Vyhledat