Festival SHTGN 2023 odtajnil všechna jména a spustil předprodej

Vloni vstoupil SHTGN festival do třetí dekády své existence. Úctyhodných dvacet dva let pečlivě vybírá ty nejinspirativnější projekty elektronické hudby a představuje je českému publiku. Na konci festivalového léta (o víkendu 8. – 9. září) dorazí do Hrádku nad Nisou vycházející hvězdy holandské scény Tammo Hesselink a Laura BCR, nebo rezident hamburského klubu Golden Pudel Steffen Bennemann. Největším festivalovým úlovkem je pak dnes již kultovní dvojice Lena Willikens & Vladimir Ivkovic. Myslíme ale i na zlomenou a basovou stage, tam se letos představí zástupce pražského vydavatelství YUKU, taktéž v Praze usazený producent Průvan a doplní ho stálice současné tuzemské elektroniky, producent Oblaka live.

Lena Willikens & Vladimir Ivkovic

Je nám obrovskou ctí přivítat na našem festivalu jeden z nejzářivějších produktů bohatého zástupu umělců, které pro svět vychoval düsseldorfský bar Salon des Amateurs. Stranou od všech hlavních proudů taneční muziky se zde brousily diamanty jako Jan Schulte, Tolouse Low Trax nebo právě Lena s Vladimirem. V čem spočívá jejich kouzlo? Na začátku vzali, zmuchlali a zahodili veškeré postupy, jak přimět lidi tančit. Jde o nejvyšší formy hudebního hledání zapomenutých klenotů a jejich následných mutací do nových forem. Ať už jde o odkazy krautrocku, goa trance, idm, acidu nebo techna, Lena s Vladimirem dokáží v dokonalé symbióze sloučit neslučitelné a vzít vás na trip, ze kterého se vrátíte jen pokud oni sami budou chtít!

https://soundcloud.com/lenawillikens
https://soundcloud.com/vladimir

Lena Willikens & Vladimir Ivkovic

 

Tammo Hesselink

Je až neuvěřitelné, kolik nových talentů neustále posílá do světa holandská scéna. I my rádi brousíme online prostředím a hýčkáme ušní bubínky sety a tracky ze země tulipánů. Na letošní úlovek z holandských vod jsme patřičně pyšní! Tammo Hesselink je nyní už skutečně ostříleným djem, který si dokázal povodit nejeden taneční parket. Jeho podání zasněných poloh house a techna s důrazem na rytmus a basovou linku je přesně tím zvukem, který chcete slyšet v prime time na zelené louce, obklopeni lesem a pod oblohou posetou hvězdami. Hvězda samotného Tammo Hesselinka momentálně letí strmě vzhůru a po cestě si připisuje zářezy v podobě releasů u Delsin, Nous´klaer Audio nebo na vlastním labelu The Invariants.

https://soundcloud.com/tammohesselink

Laura BCR

Laura BCR si vybrala své umělecké jméno podle oblíbeného a v současnosti uzavřeného berlínského obchodu s deskami Bass Cadet Records, kde strávila několik let za pultem. V současné době je Laura známá pro své deep techno, ale také ambientní DJ sety. Zároveň z holandského Rotterdamu řídí label On Board Music a organizuje vlastní akce. Její produkce se poprvé objevila v roce 2020 a byla zahrnuta na obou vynikajících charitativních kompilacích On Board Music. O rok později vydala své debutové Initial EP na SoHaSo a podílela se na několika vydáních na Semantice, Sublunar nebo Paloma. Letos ji vyšlo velmi zajímavé EP na labelu Live At Robert Johnson.

https://soundcloud.com/laurabcr

Steffen Bennemann

Dlouhé roky byl Steffen Bennemann pevnou součástí lipské hudební scény. Jeho dramaturgické příspěvky osvěžovaly hudební náplň legendárního klubu Distillery a programově řídil obsazení neméně slavného festivalu Nachtdigital. Jeho sety (často v b2b podání např. s Jamesem Holdenem) se pak vryly do vzpomínek mnoha návštěvníků tohoto zásadního německého festivalu a Steffena katapultovaly za djpulty klubů z celého světa. Kapitoly Lipsko a Nachtdigital jsou ale už pár let uzavřeny. Steffen Bennemann nyní žije v Hamburku, kde ve studiu pracuje na vlastní produkci a v klubu Golden Pudel režíruje svůj večírek LIFE. Neutuchající je jeho záliba v pořádání ambientních „sleep parties“. Pokud pak stojí vstříc tanečnímu publiku, dá se Steffen Bennemann v roce 2023 definovat třemi slovy – vinyl, techno, trance!

https://soundcloud.com/steffenbennemann

Průvan

Průvana aka Evan se narodil ve spojených státech amerických, ale již nějaký ten pátek žije v Praze. Na náš festival přiváží aktuální zvuk labelu YUKU. Naprosto unikátní a doslova vyladěné tracky, spojují to nejlepších z techna, D&B a dubstepu. Průvana můžete znát pod jeho drum&bass pseudonymem Hybris. Pozor, jeho vystoupení si opravdu nenechte ujít.

https://soundcloud.com/pruvancz

Oblaka live

Další český producent na poli elektronické hudby a techna Ladislav Zensor aka Exhausted Modern v minulosti vydal alba na zahraničních labelech jako je Veyl nebo Brokntoys. Poslední počin Vapor Cone vyšel pod hlavičkou labelu OMO Recordings pod aliasem Oblaka. Láďa se na Shtgn vrací po 5 letech a Vy se můžete těšit na jeho nový live set.

https://soundcloud.com/exhausted-modern

Kompletní letošní sestavu doplní seznam českých a slovenských umělců. Ve společném setu vystoupí Kobayashi Maru & Kletis. Premiéru si vystřihne Austin Powers & Schaumstoff. Další velký návrat čeká equiho, z Olmíku dorazí celá Dekadance crew (Makropulos, Simulakrum, Surrealita a Djurra)

Z brněnského Vitaminu dovalí Servicebot, dále pak skvělá djka Ana Mi. A celý festival odstartuje svým setem Kredenc z pražského uskupení Lunchmeat.

Již 4 roky se festival snaží držet denní program, při kterém se vydávají naše skvělé obědy, vege a vegan od Dalibor Staněk a maso od pražské restaurace Meatcraft. K jídlu a dennímu váleníčku pustí písničky Plzeňský Leoht & Andrea Dare, naše srdcovka Vapanda a slovenský Paris Salad.

Vstupenky jsou právě stále k dostání za nejvýhodnější cenu!!! Včetně zajímavého balíčku obsahující výroční 2LP kompilaci Shotgun: 20 Years Of Gladness zdarma! – Odkaz na předprodej najdete zde. Doporučujeme zajistit si dopředu spolu s lístky také ubytování, např. v přilehlém kempu Kristýna.

Sledujte letošní ročník s podtitulem SHTGN 23: There are plenty of fish in Kristýna lake pro další informace o nových vystupujících.

Linky:

SHTGN předprodej

SHTGN Soundcloud

SHTGN web

SHTGN fb

Comments

comments

Vyhledat