Festival Spectaculare přivítá duo Bugge Wesseltoft & Henrik Schwarz a další, nabídne filmy i workshopy

Henrik Schwarz & Bugge Wesseltoft 2 By Ben Wolf
Henrik Schwarz & Bugge Wesseltoft 2 By Ben Wolf

Pražský festival Spectaculare nabídne koncerty slovenského projektu Alapastel i českých Kora et le Mechanix nebo filmovou projekci The Rise of the Synths v Bio Oko.

Alapastel hledá originalitu v hodnotách, které lze sdílet prostřednictvím hudby. Záměrem je poskytnout hudbu pro kontemplativní poslech i cestování myslí. Druhé album Ceremony vyšlo v říjnu minulého roku. Jedná se o čistě instrumentální, bohatě orchestrální narativní dílo inspirované šamanskými léčebnými obřady. Právě Ceremony uvede na koncertu 20. dubna. Novinku představí také Kora et le Mechanix. Projekt založili v roce 2004 Michal Kořán a Filip Homola. V jejich tvorbě nejde ani tak o písničkovou formu, jako spíš o pocity a emoce. Během vystoupení pokřtí letošní novinku Le Pôle Nord.

Pondělky patří na Spectaculare filmu. Do Bia Oko zamiřte 11. dubna na The Rise of the Synths, hudební dokument od Ivána Castella, kterým provede hlas Johna Carpentera, světoznámého filmového režiséra (Věc). Ukáže největší hudebníky a umělce tohoto žánru, jména jako Carpenter Brut, Power Glove, Perturbator a mnoho dalších.

25. dubna proběhne projekce Creation Stories. Hudební producent a spoluzakladatel vydavatelství Creation Records Alan McGee se podílel na vytvoření britpopového soundtracku divokých devadesátek, když uvedl na scénu kapely jako Oasis, Primal Scream a My Bloody Valentine. Film mapuje producentovu bouřlivou životní cestu od chudého školáka z Glasgow s vytříbeným hudebním sluchem a podnikatelskými sklony až po jednoho z největších a nejvlivnějších hudebních magnátů v Británii. Průkopnice elektronické hudby Delia Derbyshire natočila znělku k seriálu Dr. Who, ale uznání se bohužel dočkala až po smrti. Snímek Caroline Catz Delia Derbyshire – Mýty a legendární nahrávky skládá hudebnici poctu, která je ale stejně experimentální jako její tvorba. Na projektu spolupracovala Cosey Fanni Tutti z Throbbing Gristle. V Bio Oko již 2. května. Jak vidí věhlasný DJ a hudební producent svůj vlastní příběh, historii techna, raveu a house music? Ukáže to snímek Laurent Garnier – Off the record 9. května.Koncertní film Tripping with Nils Frahm zachycuje několik fascinujících živých vystoupení slavného německého skladatele a producenta Nilse Frahma v legendárním berlínském Funkhausu. 16. května očekávejte v kině vzletný ambient a neoklasický klavír jednoho z nejlepších současných hudebníků.

Co se stane, když norský jazzový inovátor potká německého deephouseového veterána a začnou spolu improvizovat? Bugge Wesseltoft a Henrik Schwarz se seznámili před více než deseti lety a chemie zafungovala natolik, že spolupracují dodnes. Kouzlo jejich hudby pohybující se mezi jazzem, ambientem a taneční elektronikou ochutnají návštěvníci koncertu ve středu 11. května v Paláci Akropolis. Festival Spectaculare zakončí 17. května americký skladatel, multiinstrumentalista, producent a mediální umělec se sídlem v Seattlu. Rafael Anton Irisarri je známý také z projektů The Sight Below či Orcas. O den dříve mohou zájemci vyrazit na workshop s Irisarrim do Paláce Akropolis. Vstupenky a další informace o festivalu naleznete na spectaculare.cz

 

Comments

comments

Vyhledat