Festival TRANS MUSICALES letos slaví 40. ročník

Festival TRANS MUSICALES je skvělá bretaňská kulturní tradice. Jezdím na něj už snad dvacet let. Koná se vždycky kolem Mikuláše a pořádá ho parta kolem stále stejného pána, který si festiválek kdysi vydupal jako studentík, protože ve městě Rennes se toho moc nedělo a on měl rád alternativní hudbu.

 

Za léta existence akce nabobtnala, poslední roky se koná v hangárech letiště za městem, protože sportovní hala v Rennes tomu už nestačila – kromě hlavního programu, který naplní několik nocí, je ale spousta menších koncertů a aktivit i ve městě samotném, hraje se v barech, klubech, všude. Festivla má 5 dní, hraje se na 25 místech, vystoupí 89 kapel.

Festival se vždycky zaměřoval na méně známá, ale kvalitní jména, a díky všeobecně přijímanému přesvědčení, že bude opět dobrý, dokáže vyprodat desetitisíce vstupenek i bez hvězd. Občas tu jsou k vidění větší jména, ale daleko spíš se jedná o kapely klubové velikosti, málo známé a pocházející ze všech koutů světa. Pro letošek organizátoři slibují moderní africkou hudbu, poprock, psychedelii, postupunk a techno, nebude chybět ani hip hop. A „žánry, které ještě nemají jméno,“ jak slibují pořadatelé akce.

Letošní ročník se koná 5.-9. prosince, informace, lístky, ukázky atd. hledejte na https://www.lestrans.com!

 

Artwork: Brendan Monroe American artist Brendan Monroe was born in 1980 and lives in Los Angeles. His interpretations of the world mainly find their roots in science and a scientific approach. Always experimenting, he executes his work by exploring various mediums depending on the project: painting, sculpture, murals, ceramics, graphic novel.

Comments

comments

Vyhledat