Film Annette, který zahájil festival v Cannes, vstoupil do českých kin

CANNES, FRANCE - JULY 06: Adam Driver attends the
CANNES, FRANCE - JULY 06: Adam Driver attends the "Annette" screening and opening ceremony during the 74th annual Cannes Film Festival on July 06, 2021 in Cannes, France. (Photo by Vittorio Zunino Celotto/Getty Images for Kering)

V nadšené a optimistické atmosféře po dvouleté odmlce začal v Cannes nejvýznamnější filmový festival na světě. Zahajovací film Annette s Adamem Driverem a Marion Cotillard v hlavních rolích diváci odměnili dlouhým potleskem ve stoje. Vyvolal také silné reakce recenzentů, kteří vyzdvihují originalitu, divokost a uměleckou hloubku snímku, herecké výkony a odvážné nápady a dějové zvraty. Annette v paralelních předpremiérách promítlo takřka 40 českých kin. Pražská kina Aero, Bio Oko, Světozor a Přítomnost hlásila vyprodáno.

Na začátku filmu režisér Leos Carax diváky s nadsázkou prosí, aby zatajili dech až do konce filmu. Podle prestižního magazínu Indiewire tato „ohromující muzikálové fantazie“ divákům dech sama vezme a až do závěrečných titulků ho drží jako rukojmí. Film plný energie, absurdního humoru a kreativity dává prostor vyniknout Adamu Driverovi, který je „vyšinutým živlem.“ The Playlist film nazval „ironickou, temně popovou muzikálovou fantazií s jednoduchým příběhem a fascinující uměleckou hloubkou“ zatímco britský The Guardian si všímá že „skvostný Adam Driver a Marion Cotillard srší energií“ a film je „přímočarým, bombastickým a bláznivým spektáklem,“ který nás nakonec „přiměje vzít ho vážně a cítit jeho bolest i rozkoš.“

 

Po úspěšné předpremiéře Annette ve čtvrtek 8. července vstoupil do českých kin. „Diváci se vrací do sálů a těžko si představit lepší snímek, který by jim připomněl sílu a nekonečné možnosti filmového umění. Leos Carax je génius a démon v jednom, který vždycky dokáže překvapit a svým výrazným rukopisem a šílenou představivostí rozděluje publikum. Troufám si tvrdit, že nikdo neodejde z kina bez hlubokého zážitku,“ říká k premiéře Annette ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.

 

Annette

Francie / Německo / Belgie / Švýcarsko / Mexiko / Japonsko / 2020 / 139 minut / premiéra: 8. července 2021

 

■ žánr muzikál

■ režie: Leos Carax ■scénář: Ron Mael, Russell Mael ■ hudba: Ron Mael, Russell Mael ■ hrají: Marion Cotillard, Adam Driver, Simon Helberg

 

 

■ synopse

Stand-up komik Henry (Adam Driver) se zamiluje do Ann (Marion Cotillard), světoznámé operní pěvkyně. Jejich život se obrátí naruby, když se jim narodí tajemná holčička Annette s výjimečným darem. Dlouho očekávaný muzikál vizionářského režiséra Leose Caraxe s hudbou kapely Spark zahájí letošní ročník festivalu v Cannes. Diváky vezme na nevšední cestu plnou lásky, vášně a slávy.

 

Comments

comments

Vyhledat