Filmová novinka Black Widow přitahuje diváky i hackery

Filmová novinka Black Widow trhá rekordy, pokus o zhlédnutí zdarma může přijít draho

Horká novinka Black Widow s úžasnou Scarlett Johanssonovou právě opanovala globální kina včetně českých, online si ji mohou užít jen předplatitelé v ČR nedostupného prémiového přístupu do Disney+. O to lákavější jsou nabídky streamovacích služeb, které slibují zhlédnutí filmu snadno online, zdarma nebo za symbolický poplatek a některé dokonce film nabízejí i s českými titulky. Většina těchto služeb je ale jen pastí, jak z uživatelů vytáhnout jejich soukromé údaje, infikovat jejich počítače nebo je rovnou připravit o peníze.

Na nabídky streamovacích služeb se zaměřili analytici bezpečnostní společnosti Kaspersky, kteří odhalili desítky škodlivých souborů ke stažení označených názvem filmu Black Widow a stejně tak podvodných streamovacích služeb.

Dlouho očekávané filmové novinky přitáhnou vždycky nejen diváky, ale i různé podvodníky, kteří tento zvýšený zájem využijí pro rozšíření škodlivých kódů, získání přístupu k soukromým účtům nebo přímo ke krádeži. Na Black Widow se čekalo opravdu dlouho, proto je i větší šance, že se nedočkaví diváci nechají nachytat,“ říká analytik společnosti Kaspersky Anton V. Ivanov.

Podle analytiků ze společnosti Kaspersky patří k velmi častým trikům „návnada“ v podobě prvních pár minut filmu, který se spustí po návštěvě uvedeného odkazu. Film se po chvíli přeruší a na uživatele vyskočí žádost o platbu malé částky kreditní kartou pro přehrání celého filmu. Návštěvník se ani po uvedení správných údajů k filmu nedostane, jen dá hackerům příležitost ke zneužití své karty.

Analytici Kaspersky proto vyzývají ke zvýšené opatrnosti při stahování filmů z neznámých stránek a sdílení svých osobních údajů s neprověřenými provozovateli online služeb. Pokud si nejste jistí, aktivujte si Kaspersky Security Cloud službu, která rozpozná škodlivé přílohy nebo přímo zablokuje škodlivé stránky.

 

 

Comments

comments

Vyhledat