Filmové léto v Praze a Brně láká na nejzajímavější snímky uplynulé sezony.

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Pražské kino Aero a brněnské Univerzitní kino Scala svým divákům během celého srpna nabídnou možnost dohnat všechny zásadní tituly uplynulé sezony na velkém plátně. To vše za jednotné vstupné 40 korun v rámci přehlídky Filmové léto.

„Cyklus Filmové léto každoročně nabízí přehled kvalitních a divácky i kriticky prověřených snímků minulé sezony. Ať už jde o filmy nominované na Oscary nebo přímo jejich vítěze, na festivalech oceňované tituly nebo blockbustery jako jsou Blade Runner 2049,“ říká ředitelka kina Aero Zuzana Kameníková a dodává: „Při dramaturgii Filmového léta se řídím hlavně kritickými ohlasy na jednotlivé filmy, ale také svým vlastním pocitem, které filmy bych ještě jednou chtěla vidět na velkém plátně. U těchto snímků vím, že je to na hodně dlouhou dobu poslední možnost.“

V letošním ročníku tak budou moci diváci zajít na oscarové Tři billboardy kousek za Ebbingem, Star Wars, loňského karlovarského vítěze divácké ceny v podobě thrilleru Wind River, úspěšný tuzemský dokument o české přírodě Planeta Česko nebo další tituly.

„Vstupné čtyřicet korun v době, kdy se v multikinech platí kolem dvou stovek za projekci, vnímáme jako symbolické. Odpovídá průměru roku 1997, kdy naše kina brázdil Titanic a poprvé v historii padla vláda,“ shrnuje ředitel brněnského Univerzitního kina Scala Radek Pernica.

Kompletní program pražského Aera najdete zde, brněnského Univerzitního kina Scala zde.

Comments

comments

Vyhledat