Šary Vary startují 11. července v Praze i v Brně

Autor letošního vizuálu Šary Vary: Martin Czeller
Autor letošního vizuálu Šary Vary: Martin Czeller

Ačkoliv jeden filmový svátek v Česku končí, druhý naopak teprve začíná. To nejlepší z 56. ročníku  Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary přinesou oficiální ozvěny Šary Vary. Pražská kina Světozor, Aero a Přítomnost a brněnské Univerzitní kino Scala budou od 11. do 17. července promítat  divákům výběr více než dvaceti filmových trháků z programu karlovarského festivalu. Mezi nimi  nebude chybět ani oceněný film. 

 

„Diváci ozvěn uvidí v předpremiérách řadu filmů, které vstoupí do kin až po festivalu nebo se do nich vůbec  nemusí dostat. Proto jsme vybrali ty, které by neměli oku filmového fanouška rozhodně uniknout,“ říká jeden  z dramaturgů přehlídky Vojtěch Marek. „Je samozřejmě těžké z toho velkého množství festivalových snímků vybrat jen některé, ale myslím, že jsme našli to pravé.“ 

Ty nejzvučnější tituly z letošního festivalu ve Varech rozduní hned pětici sálů vybraných kin v Praze a Brně.  Jeden z oceněných hned v pondělí 11. července promítne kino Světozor. Největší zastoupení filmů bude ze  soutěžní sekce Horizonty. Právě v té se objeví mimo jiné Trojúhelník smutku (Triangle of Sadness), který  si z festivalu v Cannes odvezl hlavní cenu a označení nejvtipnější film letošního ročníku“. Mezi další lákadla  ozvěn patří i horor s hutnou atmosférou Men, mysteriózní korejská detektivka Podezřelá (Decision to Leave)

či historický Korzet (Corsage). Pořádnou ránu pak zasadí dlouho očekáváný bláznivý snímek Všechno,  všude, najednou (Everything Everywhere All at Once) režisérského dua Dan Kwan a Daniel Scheinert.  Návrat na plátna ale chystá také film Jima Jarmusche z roku 1999 Ghost Dog: Cesta samuraje.

 

Ne všechna kina uvádí všechny filmy, takže doporučujeme divákům prostudovat programy jednotlivých kin  a sestavit si svůj individuální festivalový program,“ dodává Marek. Celá přehlídka nabídne více než 20 titulů,  z nichž některé jsou zakoupeny jen pro přehlídku a poté nebudou nadále v kinech k vidění. Za pozornost  stojí nedistribuční filmy jako Superhrdinové Paola Genoveseho (režiséra úspěšného snímku Naprostí  cizinci), Zapomenutá země (r. Hlynur Pálmason) a divácký hit z Cannes All Inclusive (r. Charlotte Wells).

Více informací najdou diváci na webu www.ozvenyvaru.cz. Program najdou diváci na stránkách jednotlivých  kin:

  • Kino Světozor
  • Kino Aero
  • Boutique cinema Přítomnost
  • Univerzitní kino Scala

 

Comments

comments

Vyhledat