Filmy 30. Českého lva jsou online na dafilms.cz

Streamovací portál DAFilms nabízí tradiční online přehlídku nominovaných filmů Českého lva. Diváci si až do 31. března mohou na jednom místě vychutnat nejen filmy nominované na 30. Českého lva, ale i speciál k 30leté historii udílení cen. Milovníci českého filmu mohou zavzpomínat na nejvýraznější filmy a hlasovat pro svého favorita mezi vítěznými filmy z let 1993-2022, čímž budou automaticky zařazeni do slosování o tři roční předplatná DAFilms.

Online přehlídka v letošním roce nabízí divákům 21 vybraných nominovaných filmů. V nabídce nechybí hrané snímky: Arvéd, (režie Vojtěch a Mašek), který získal nejvíc nominací, Grand Prix (režie Jan Prušinovský) a historický velkofilm Jan Žižka (režie Petr Jákl) se 4 nominacemi, Poslední závod (režie Tomáš Hodan) se dvěma nominacemi, Kdyby radši hořelo (Adam Koloman Rybanský) nebo rodinný film Buko (režie Alice Nellis).

Kompletní zastoupení má na dafilms.cz kategorie o nejlepší dokumentární film. Snímek Bratrství (režie Francesco Montagner), který byl na DAFilms uveden už v loňském roce v exkluzivní online premiéře. Příběh českých letců RAF Good Old Czechs (režie Tomáš Bojar). Dokumentární opera KaprKód (režie Lucie Králová). Observační dokument z přijímaček na AVU Zkouška umění (režie Adéla Komrzý, Tomáš Bojar). A mimořádně zdarma si mohou diváci přehrát příběh nekonvenční umělkyně Toyen, baronka surrealismu (režie Andrea Sedláčková).

„Přehlídka Českého lva na dafilms.cz je pro diváky a divačky skvělou příležitostí vidět co nejvíc nominovaných filmů na jednom místě. O to víc máme radost, že můžeme tento rok uvést také průřez historie ocenění za 30 let Českého lva a při tomto ohlédnutí za českým filmem nechat zvolit diváky a divačky nejoblíbenější český film od roku 1993“, shrnuje k přehlídce výkonná ředitelka DAFilms Diana Tabakov.

Přehlídka nominovaných filmů na DAFilms probíhá ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií, která výroční ceny Český lev uděluje. Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 4. března 2023 v pražském Rudolfinu a v přímém přenosu jej odvysílá Česká televize na ČT1 od 20.10 hod.

Seznam snímků dostupných online v rámci přehlídky:

Hrané a animované filmy
A pak přišla láska – režie Šimon Holý (online od 28. února)
Běžná selhání – režie Cristina Grosan (online od 27. března)
Arvéd – režie Vojtěch Mašek
Buko – režie Alice Nellis
Carp Xmass – režie Anna Heribanová
Grand Prix – Jan Prušinovský
Jan Žižka – režie Petr Jákl
Kdyby radši hořelo – režie Adam Koloman Rybanský
Poslední závod – režie Tomáš Hodan
Slovo – režie Beata Parkanová (online od 1. března)
Tmání – režie Ondřej Moravec (making of VR film)
Zuza v zahradách – režie Lucie Sunková

Dokumentární filmy

Bratrství – režie Francesco Montagner
Good Old Czechs – režie Tomáš Bojar
KaprKód – režie Lucie Králová
Toyen, baronka surrealismu – režie Andrea Sedláčková
Zkouška umění – režie Adéla Komrzý, Tomáš Bojar

 

 

Studentské filmy

Asterión – režie Francesco Montagner
Atestace – režie Jan Hecht
Ostrov svobody – režie Petr Januschka
Vinland – režie Martin Kuba

Filmy jsou divákům dostupné online na dafilms.cz od 21. února (pokud není uvedeno jinak). Cena za zhlédnutí filmu od 45 Kč. Vybrané filmy jsou uváděné zdarma po registraci.

Comments

comments

Vyhledat