Finální update kapel pro Brutal Assault!

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

BRUTAL ASSAULT 2019 #24
7. – 10. srpna 2019, Jaroměř – Pevnost Josefov

Nejprve špatné zprávy a to, že norští MANES se nakonec z osobních důvodů festivalového dění nebudou moci zúčastnit. Zároveň jsou první potvrzenou kapelou pro příští ročník!

Nyní už jen dobré zprávy. S norskou formací KAMPFAR, kterou už 25 let vede majitel zabijáckého hlasu Dolk, se dostaneme k severským mýtům a rozjímání nad pohanskými kulty. Tahle sebejistá kapela mající atmosférou blízko k Enslaved ale neubírá ve svém pagan blacku na obrátkách, i když se hojně přechází do majestátních hymnických pasáží.

Další na řade jsou japonští experimentátoři CROSSFAITH, kteří pokračují ve vývoji svého unikátního digitálního zvuku plného synthů, kytar a elektroniky. Připravte si lasery!

Death metal ALTARAGE ze Španělska se honosí nablacklou a disonantní neurvalostí blízkou Portal, která vám v hlavě okamžitě vyvolá plno zlověstných obrazů. Jejich neúprosný drtivý zvuk vás doslova smete.

Svěžím způsobem k black metalu přistupují polští ENTROPIA. Blackové riffy zahalují do post-metalových vrstev a opatřují psychedelickým oparem, který posluchače může nasměrovat až někam k původním artrockovým kapelám či finským experimentátorům Oranssi Pazuzu, zatímco Islanďané UNE MISÈRE vás skrze svůj temný hardcore zvuk zavedou do nejtemnějších a bezútěšných krajin Islandu plných lávy a ledovců, zařezává se fakt hluboko.

Němci UNPROCESSED představí svou poslední desku „Artificial Void“, která má velmi různorodý zvuk. Lze jej popsat jako sofistikovaný moderní progresivní djenty metal plný techniky ve stylu Animals As Leaders.

BRUTALLY DECEASED jsou více než brilantní v odkazu švédského death metalu a nebojíme se říci, že své vzory ne jen v lecčems překonávají. ELYSIUM naopak volí moderní háv, který pokukuje po deathcorových začátcích (Whitechapel), ale ani trochu se nebojí progresivních odboček. Obě kapely mají na death metal svěží pohled.

Dva roky od vydání zdařilého debutu se black/death Západočeši MALLEPHYR s druhým opusem „Womb of Worms“ představují jako vyzrálé seskupení se signifikantním zvukem disponující nejen skladatelskou, ale i instrumentální zručností. Fanoušci Behemoth by si je měli nastudovat!

Poslední kapelou jsou „brněnští“ experimentátoři FORGOTTEN SILENCE. Vznikli roku 1993, neštítí se žádného žánru a trvale jde o jednu z neosobitějších kapel vůbec, která je schopná hrát death metal, art rock, avantgardu nebo klidně ambient. Mají sice novou desku „Kras“, ale na Brutal Assaultu odehrají speciální set věnovaný jejich legendární desce „THOTS“!

Prodáno je 80 % vstupenek, pokud se chcete letošního ročníku zúčastnit, neotálejte s nákupem zbývajících lístků!
/VSTUPENKY/

Comments

comments

Vyhledat