Form Factory – Health Factory projekt pokračuje s tématem deprese

Form Factory
Form Factory
Poslední měsíc letošního roku je zasvěcen problematice deprese a pohybu. Deprese může vyústit v klinickou diagnózu, která ovlivňuje celý život – cvičení a aktivní pohyb má pozitivní vliv na prevenci deprese a stresových stavů. Poslední měsíc roku je náročný na psychiku a především v současné době klade velké nároky na každého. Společnost Form Factory proto přichází s tématem deprese a její prevence v rámci svého dlouhodobého projektu #HealthFactory. Podle aktuálních studií může dojít až u 75 % lidí k prvním projevům depresivních stavů již před 24. rokem života. Pro prevenci a obranu před depresí je proto často doporučován pravidelný aktivní pohyb a cvičení. To pozitivně ovlivňuje celkový fyzický i psychický stav.
Deprese jako klinická diagnóza dnes působí prakticky na celou populaci. Ovlivňuje to i aktuální komplikovaná doba a izolace s radikálně omezenými sociálními kontakty. Navíc blížící se zima již neumožňuje provozovat řadu sportů, které mohou být prováděny ve venkovním prostředí. Tak dochází ke kumulaci negativních vlivů, jež mohou ve svém důsledku vést až k rozvoji depresivních stavů u některých citlivých jedinců. Zcela nový přístup ke zdraví a fitness, v rámci projektu #HealthFactory, který společnost Form Factory prosazuje jako ucelený koncept, je určen pro všechny věkové skupiny. Umožňuje zapojení lidí, kteří dosud necvičili nebo aktuálně řeší dílčí zdravotní problémy. 
 
V rámci prevence a obrany před depresivními stavy zařadila společnost Form Factory do svého programu online skupinových lekcí řadu cvičení, pomáhající při obraně před depresí. V prosinci se tak návštěvníci digitálního portálu fitness.formfactory.cz budou moci aktivně zapojit každý den a cvičit profesionální programy zaměřené především na relaxaci. Opomenuty nebudou ani aktivnější typy cvičení. Kromě toho budou u příležitosti opětovného uvolnění vládních opatření od 3. prosince 2020 a znovuotevření všech klubů Form Factory zařazeny pravidelné skupinové lekce. Ty budou zaměřeny právě na řešení a pomoc při depresivních stavech. Návštěva fitness centra tak může být jednou z cest, jak úspěšně bojovat s úzkostí a náročnou současnou situací.

Comments

comments

Vyhledat