Fotky z Varů I.

foto Film servis festival Karlovy Vary
foto Film servis festival Karlovy Vary

Jako už mnoho let pro vás máme fotografie z karlovarského filmového festivalu. 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byl oficiálně zahájen 1. července 2022. Slavnostní galavečer odstartovala nečekaná výzva k zapnutí telefonů a pořizování záznamů. V souladu s tím následovalo choreograficky propracované hudební číslo srovnávající možnosti virtuálního setkávání s tím skutečným.

„Žijeme v divné době, mám na mysli nesmyslnou a krutou válku na Ukrajině,“ zmínil aktuální dění prezident festivalu Jiří Bartoška a přirovnal filmaře k moderním Hamletům, kteří se snaží napravovat dobu vymknutou z kloubů. Zároveň připomněl důležitost nedávno zesnulé Evy Zaoralové, dlouholeté umělecké ředitelky festivalu, jíž byl věnován i vzpomínkový medailonek.

Poté došlo k představení porot a dvanácti adeptů na Křišťálový glóbus i na pozvání na zahajovací snímek Superhrdinové včetně videozdravice od režiséra Paola Genoveseho. „Dámy a pánové, považujme 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary za zahájený,“ pronesl nakonec Jiří Bartoška slova, na něž všichni čekali. Devět dnů trvající svátek kinematografie je tady.

Galerii proklikáte šipkami:

Comments

comments

Vyhledat