Fotky z Varů XIII: Johnny Depp podruhé, pátek ve městě

Dnes skončí 55. ročník filmového festivalu v Karlových Varech. O fotky ze závěru vás samozřejmě neochudíme, ale teď je čas podívat se ještě na páteční dění.

Pátek ve Varech byl ve znamení těch největších hvězd.

Ethan Hawke přijel na MFF KV uvést projekci snímku Paula Schradera Zoufalství a naděje. „Paula Schradera jsem objevil až v devatenácti letech. Zrovna jsem se přestěhoval do New Yorku a v jednom kině hráli dvojprogram Taxikáře a Zuřícího býka. A to byla pro mě ukázka toho, čeho film může dosáhnout. Takže si asi umíte představit, jaké to bylo dostat od Paula scénář, a cítit v něm toho samého umělce. Umělce, který má stále co nového říct a zároveň je v něm moudrost jeho věku,“ uvedl Hawke.

 

Johnny Depp i režisér Julien Temple  představili úspěšný dokument Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem. „Shane MacGowan je jeden z mých hrdinů, hudebník a básník, kterého budou lidi číst i za sto let,“ prohlásil Depp.

„Potkali jsme se v nahrávacím studiu. Shane seděl na kulečníkovém stole, v jedné ruce kytaru, ve druhé pintu piva, a já nevěděl, jestli mě pozdraví, nebo po mně to pivo hodí. Je to dost nepředvídatelný člověk,“ vyprávěl.

 

Podle Juliena Templa jeho film slouží i jako ukázka toho, co vše je možné v jednom životě zažít. „Myslím, že Shane je šťastný, že se tu film promítá, miluje totiž Česko, Prahu a hlavně české pivo,“ prozradila Victoria Clarke. Na závěr debaty spolu s režisérem nahrála pro svého manžela video s ovacemi karlovarského publika. Ty vzápětí Shane sdílel na svém instagramu.

Johnny Depp zastínil všechny ostatní hvězdy filmového světa.

Ve městě přes trvající nepřízeň počasí panovala festivalová atmosféra.

Festival se běžně koná na začátku prázdnin, kvůli Covidu se loni nekonal a letos byl posunutý.

zdroj foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

 

Podívejte se i na další galerie

 

 

Comments

comments

Vyhledat