FRAME Prague Comics Art Festival 2020 startuje na konci října

FRAME Prague Comics Art Festival je mezinárodní festival se zaměřením na současný komiks, ilustraci a samovydavatelskou tvorbu. Během dvou dnů festival nabídne přednášky tuzemských a zahraničních hostů, panelové diskuze, sekci Industry, výstavy, komiksové soutěže, bohatý program pro rodiny s dětmi a již tradičně okolo 30 vystavujících autorů a nakladatelů z celého světa.

Cílem festivalu je představit veřejnosti dynamickou komunitu autorů, tvůrčích kolektivů a malých nakladatelství, kteří posouvají hranice komiksu a ilustrace. Poskytnout prostor začínajícím autorům a studentům uměleckých škol, prostřednictvím výstav a prezentací. Umožnit vzájemnou reflexi zúčastněných tuzemských a zahraničních autorů, zprostředkování nových kontaktů a vzájemné mezinárodní spolupráce.

Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara spolu s Pamětí národa povedou besedu s pamětníky, jejichž příběhy stály u zrodu knihy Roll Out the Barrels! Stěny divadla zahalí „naděje“ – výstava k slavnostnímu vyhlášení soutěže studentských prací na téma Pěstuj naději! V pořadí již 10. ročník komiksové soutěže pořádá společnost Člověk v tísni. Zadáním reaguje na aktuální téma, kdy se společnost ocitá pod tlakem krize – ať již z důvodů pandemie či klimatické změny.

 

Ústředním tématem letošního ročníku je Bande dessinée 2020 – Rok komiksu ve Francii. Návštěvníci se mohou těšit na přednášku o vycházejících hvězdách francouzského komiksu, na prezentace festivalů Le Salon des Ouvrages sur la Bande dessinée z Paříže a Festival Lyon BD, workshop s L’Amour Edition, francouzské nakladatele a autory.

Do dramaturgie čtvrtého ročníku se nevyhnutelně promítla celosvětová pandemie Covidu 19.

„Nastalou situaci jsme pojali jako výzvu a příležitost pro prohloubení vztahů a spolupráce s kolegy z menších i zavedených evropských festivalů. Pro nakladatele, kteří nemohou kvůli nastalé situaci přijet, jsme připravili sekci nazvanou Nakladatelství v zastoupení. Návštěvníci tak nepřijdou o příležitost osobně se seznámit s tvorbou daného nakladatelství. FRAME online je už jen logickým rozšířením festivalu, které zpřístupní široké veřejnosti vybrané přednášky a diskuze,“ vysvětluje ředitelka festivalu, Klára Vöröšová.

Vstup na festival je zdarma.

Autorem letošního festivalového vizuálu je italský ilustrátor Andrea Manzati.
Otevírací doba festivalu:

Sobota 31.10. 10–20 h

Neděle 1.11. 10–19 h

 

POŘADATEL

NO ORDINARY HEROES

NO ORDINARY HEROES je komiksové knihkupectví pro všechny malé i velké čtenáře, vítající nové vypravěčské přístupy i netradiční témata. NO ORDINARY HEROES je láska ke komiksům, ilustraci a obrazovým knihám. Spolupracujeme s nezávislými vydavateli z celé Evropy a Severní Ameriky. Nechte se unést příběhem, barvami nebo černobílou linkou. Objevujte s námi autory z celého světa a čtěte. Čtěte komiksy.

www.noordinaryheroes.cz

FB: noordinaryheroes

Comments

comments

Vyhledat