Free Cinema na doma

Talentová platforma Free Cinema nabízí svým kurzistům a zájemcům o workshopy své aktivity zdarma online, a to po celý duben.

Akce s názvem Free Cinema na doma je situována hlavně do Facebookové události, kde pravidelně zveřejňují kreativní výzvy pro malé i vetší děti.

Každý pátek mohou děti přijmout animační výzvu s Matoušem Svěrákem. Matouš dětem poskytuje jednoduchý návod k animaci ve speciálních programech a ve spolupráci se skvělými partnery, jako jsou Muzeum Karla Zemana nebo FAMU dětem, sdílí také online filmy zdarma jako inspiraci k danému tématu. Partneři Free Cinemy poskytnou vybraným nejlepším počinům i malý dárek do schránky.

Každé úterý si zase rodiče s menšími dětmi mohou vyzkoušet fotografovat dle kreativního zadání lektorky Terezy Nové. Pravidelně jsou v události zveřejňovány také tipy na online filmy, přednášky, rozhovory, články a studijní materiály, které připravuje filmový publicista Martin Šrajer. S hlavním dramaturgem Jiřím Forejtem si zájemci mohou vyzkoušet napsat vlastní námět na film a konzultovat jej zcela zdarma během domluveného Skype rozhovoru. Platforma Free Cinema tak věří, že během této pro všechny nejisté doby poskytne lidem v karanténě zábavu, možnost se něco nového naučit, vzdělávat se, kreativně tvořit s dětmi i mezi čtyřmi zdi jejich domovů. Lektorům chybí jejich práce, ale zároveň jsou také filmovými nadšenci a rodiči, kteří zůstali s dětmi doma. Proto se chystají výzvy nejen zveřejňovat, ale chopit se i samotných realizací. A jistě se tak sejde velmi zajímavá kolekce fotografií a pásmo animovaných filmů, které pak i lektoři rádi poskytnou veřejnosti ke zhlédnutí.

Comments

comments

Vyhledat