Gastro tip: Tapas bar jménem Gilda

foto jk
foto jk

Na Jiřáku to žije. A nabídka kaváren, barů a dalších gastro podniků se pořád obměňuje: Zatímco v těchto dnech mizí zbytky juice baru Šťavnato, o kousek vedle začíná od konce října bujet velice lákavý podnik zaměřený na španělskou gastronomii.

PINTXOS do hubky

Gilda nabízí tapas a pak také pintxos, což jsou jednohubky, technicky vzato spíš dvoj- až trojhubky, mno, řekněme menší chlebíčky, na špejli. Tyhle malé poklady baskické kuchyně si vybíráte na baru z aktuální nabídky a stojí jednotně 45 korun, a pak tu jsou tapas kolem 150-200 korun, což jsou menší, ale nikoli titěrné porce jídel známých ze španělské kuchyně. Nabídku doplňuje dezert (crema catalana), vína, nealko atakdále.

Bar je to malý, otevřená kuchyně je úplně mini, ale přesto je celkový zážitek bohatý a radostný. My vřele doporučujeme calamares fritos – chutné fritované kalamáry v lehkém těstíčku s česnekovou majonézou s trochou citronu (kterou bychom byli ochotni jíst celý večer jen tak s bagetou).

Gambas al pil pil jsou krevety v červené omáčce, která taky není špatná. Musíme ovšem co nejdříve ochutnat i další jídla z nabídky: chutná, čerstvá, lehká a zajímavá.

Gilda patří pod Kogo, což znamená určitou záruku zkušeností z lepší, ale stále ještě dostupné gastronomie. Je to velmi vítané zpestření nabídky podniků na JzP a budeme se sem spokojeně vracet.

 

Kudy tam

Gilda

Provozní doba:

Pondělí – Neděle 9:00 – 22:00

Jiřího z Poděbrad 10 (skoro roh ul. Laubova)

https://www.kogo.cz/gilda/aktuality/

https://www.facebook.com/GildaPintxosTapas/

Comments

comments

Vyhledat