Glamping – kempování se stylem

Glamping ve Skotsku. Fotka od <a href=lmcpy z Pixabay">
Glamping ve Skotsku. Fotka od lmcpy z Pixabay

 

Designové kempování uprostřed volné přírody. To je glamping. Zapomeňte na promočené stany, špinavé chatky a spaní ve spacáku na karimatce. Glampingové přístřešky vás nadchnou svým moderním vybavením, příjemnou atmosférou a okolní krajinou, kterou budete mít na dosah ruky. V cizině velmi oblíbený způsob ubytování, u nás se postupně rozjíždí. Důkazem je i následující výběr pěti netradičních míst, kam můžete vyrazit třeba už tohle léto.

Glampng a svatba? Proč ne! Ilustrační foto Nathan Dumlao

Chatky na Dobčických rybníčkách

Mezi vesnicemi Dobčice, Lipanovice a Holašovice (jinými slovy asi 20 km od Českých Budějovic) najdete malebné zákoutí Dobčických rybníčků, na jejichž hladině se tyčí několik glampingových chatek. Jsou bez elektřiny, topí se v nich v kamnech, sprchování probíhá přes ruční pumpu čerpající vodu přímo z rybníku, vybaveny jsou solárními lampami a ručními lucerničkami a mají prostornou terasu a haltýř pro vaše případné rybářské úlovky. Pokud se chcete na chvíli „ztratit“ ze světa, tohle je ideální místo.

http://www.dobcickerybnicky.cz/

 

Vinařský sud ve vinici

Romantika nejen pro vinaře. Dřevěné sudy jsou umístěné přímo ve vinici jednoho rodinného vinařství a otevírají nádherný výhled na Pálavu, oba její hrady a široké okolí. Vybírat můžete rovnou ze dvou sudů se jmény Pálava nebo Sauvignon. Oba zahrnují dvoulůžko, jsou osvětlené a vytápěné a kdo rád noční pozorování hvězd, ocení i dřevěná lehátka umístěná hned vedle sudů. Kromě nich má vinařství v nabídce i ubytování v chatce nebo retro karavanu.

https://www.vinarstvipodhradem.cz/ubytovani/

 

Wellness Vagón

Další z netradičních ubytování představuje přestavěný vagon z legio vlaku, který využijí páry i celé rodiny. Vagón je totiž koncipován až pro 4 osoby. K dispozici můžete mít privátní wellness, vířivku v zimní zahradě, venkovní nerezový koupací sud, venkovní finskou saunu či gril. Vše, co potřebujete k dovolenkové spokojenosti. Nachází se na Třeboňsku, takže samotné okolí vybízí k cykloturistice nebo pěším procházkám.

http://www.wellnessroubenka.cz/c-26-wellness-vagon.html

 

TeePee v Posázaví

TeePee&Spa se rozprostírá v posázavské osadě Pyskočely vzdálené asi 45 km jihovýchodně od centra Prahy. Vejde se do něj až 5 osob a oproti indiánským klasikám vás tady potěší sprchovým koutem, toaletou, nábytkem ze surového dřeva, kamny nebo lednicí naplněnou vybranými víny a domácími pochoutkami. A jako bonus získáte krásnou přírodu všude kolem vás.

https://www.teepee-spa.cz/

 

Treehouse pod Ještědem

Na závěr glampingová klasika – dům v korunách stromu, který v tomto případě pojme až čtyřčlennou rodinu. Vybavení zahrnuje prostornou postel s nočními stolky, kuchyňský kout s plynovým vařičem, stolek se stoličkami a samostatnou místnost s toaletou. V chladnějším počasí si můžete přitopit malými kamny. Voda se čerpá ze studánky, k dispozici pak máte ohniště s grilem či venkovní terasu. Treehouse stojí uprostřed krásných lesů přírodního parku Ještěd nedaleko osady Padouchov.

http://thpodjestedem.cz/

 

Glamping ve Skotsku. Fotka od lmcpy z Pixabay

 

Comments

comments

Vyhledat