Goethe-Institut zve na Vánoce bez plýtvání

Vánoce coby svátky konzumu: o tom, že to tak být nemusí, chce českou i mezinárodní veřejnost přesvědčit Goethe-Institut. Ten v sobotu 9. prosince nabídne celou řadu kreativních workshopů pro děti i dospělé s vánoční a zároveň ekologickou tématikou. Vstup volný.

„Máme tu hromadu starých tapet, balicích papírů, nepotřebných plakátů, novin, časopisů, větví z našeho krásného vánočního stromu a desítky dalších předmětů, které by bylo snadné vyhodit. My to vše ale chceme zachránit a přetvořit v originální vánoční dárky, v zápisníky či psací potřeby,“ komentuje Veronika Svítil z Goethe-Institutu: „Vánoční atmosféra přitom nebude chybět, účastníkům workshopů nabídneme teplé nápoje i domácí cukroví. To vše samozřejmě zdarma,“ dodává Svítil. 

Akce, nazvaná Vánoce bez plýtvání, nabídne pětici workshopů a dalších aktivit, které jsou vhodné pro jednotlivce i pro rodiny s dětmi. Pod vedením Evy Rosíkové z Kreaivatelier tak bude například možné vyrobit si z recyklovaných materiálů drobné dárky či interiérové vánoční dekorace. Ilustrátorka a grafička Zuzana Mašková pomůže s výrobou zápisníků a tužek, a to i dětem (starším šesti let). Taje knihvazačského řemesla poodhalí kolegové z Reformátu, což je papírnictví „z druhé ruky“ a chráněná dílna. Chybět nebude ani „plant swap“, tedy výměna pokojových květin.

„Zvláště bych chtěla pozvat zejména na workshop s Lotte van der Hoogen, holandskou učitelkou umění. Ta totiž nejen, že představí koncept zinů, malých kapesních magazínů, ale také je s každým, kdo přijde, s použitím speciální tiskárny vyrobí,“ komentuje Veronika Svitil.

Vánoce bez plýtvání se v Goethe-Institutu konají díky mezinárodnímu projektu CYCLE UP! a programové řadě Zelená stránka knihoven. Vstup na všechny workshopy včetně občerstvení je zdarma, o materiály na kreativní tvoření je postaráno rovněž. Na workshop s Lotte van der Hoogen a Reformatem je nutná formální rezervace předem, a to ZDE.

Bližší informace je možné najít na strákách www.goethe.de/cesko a www.cycleup.info

 

Comments

comments

Vyhledat