Goran Tačevski: rozhovor o hudbě, projektu More Than Music a další

Goran Tačevski
Goran Tačevski

Jaký je váš vztah k hudbě?

Ke kvalitní hudbě mám obrovský respekt a zároveň si její poslech neskutečně vychutnávám. Do první desky jsem se zamiloval už na základní škole a dodnes si ji pamatuji – byla to deska Toma Jonese a jeho skladba Delilah. Nikdy už asi nezapomenu ani na první desku, kterou jsem si sám koupil – Santana’s Greatest Hits. Santanu jsem už tehdy obdivoval za jeho virtuozitu. Hudba je jednoduše láska na celý život.

Jakou hudbu rád posloucháte?

Kvalitní – a to jak po muzikální, tak i technické stránce. Z žánrů nejčastěji poslouchám jazz, ale dělá mi radost i klasická hudba nebo rock. Z hudby musím cítit, že ten, kdo ji dělá, ví co dělá. Je to jako každé jiné řemeslo. Hudba je pro mě neskutečným obohacením, dává mi čas na přemýšlení. Čím lepší je, tím rychleji se mi v hlavě točí myšlenky a nápady. Musí podněcovat kreativitu. Špatná hudba mi leze na nervy, to ji raději vypnu a neposlouchám nic. Někdy je nejlepší hudba ticho.

Jak je pro vás při poslechu důležitá kvalita zvuku?

Extrémně. Nejsem jednoduše schopný poslouchat hudbu, která je špatně nahraná nebo špatně reprodukovaná. Kvalita zvuku je pro mě téměř 50 % hudebního zážitku. Zvuk mi musí umožnit být v kontaktu s tím, co chtěl její autor vyjádřit. Jinak je to, jako kdyby vám ve vyprávění chyběla písmenka nebo slova. Proto je pro mě kvalita zvuku tak důležitá, stejně jako zařízení a prostor, ve kterém ji poslouchám.

Máte nějaké svoje oblíbené vybavení? Oblíbenou značku?

Aktuálně mám vyhlídnuté reproduktory od Wilson Audio a gramofon značky Acoustic Signature.

Kdybyste si mohl vybrat jeden kus vybavení pro poslech hudby, který vám nesmí chybět, který by to byl?

S jedním kusem vybavení by žádná hudba kvalitně nehrála. 🙂 To bych si raději pořídil stolní lampičku a četl knížku. Vybavení k sobě musí být smysluplně poskládáno jako orchestr, abyste docílili prvnotřídního audio zážitku.

Víme, že máte rád vinyly. Řeknete nám, proč?

Mám je moc rád, je to nepřekonaný zdroj zvuku. Analog si na rozdíl od digitálních technologií zachovává svou jemnost. Navíc mi přijde neuvěřítelné, že prakticky na kusu asfaltu dokážeme zaznamanat a reprodukovat něco tak fantastického, jako je hudba.

Jaká myšlenka stojí za vaším společným projektech s VOIX nazvaným More Than Music?

Hudba není jen o zvuku a prostoru, ale i o emocích, a pro každého má trochu jiný přesah. Je o životním stylu, o tom, jak si vychutnáváme zážitky a mnohdy jsme ochotni ji podřídit i překvapivé části našeho života. Znám třeba člověka, který prodal veškerý svůj majetek a přestěhoval se do pronájmu právě proto, aby si mohl dovolit poslouchat hudbu na nejkvalitnějším zařízení. Propadnout hudbě je vlastně taková nádherná nemoc.

Vy a VOIX, co nám k tomu můžete říct?

VOIX je pro mě unikátní prodejní místo s hudebním zařízením, kde si může člověk v klidu sednout a přehrát si oblíbenou hudbu, kterou má dobře naposlouchanou, na několika různých špičkových audio sestavách. Místo, kde se dočkáte nejen lidského a zároveň profesionálního přístupu, ale hlavně i respektu ke zvuku. V nepolední řadě je samozřejmě důležitá selekce produktů, která je postavená na velice vysoké úrovni kvality.

 

Showroom VOIX

VOIX nabízí svým zákazníkům na ploše téměř 600 m2 audio a videotechniku od více než dvaceti předních světových značek a také možnost poznat novou dimenzi zvuku a hudby. V luxusně vybavených poslechovým místnostech se můžete zaposlouchat do těch nejčistších tónů vašich oblíbených skladeb nebo v soukromém domácím kinu prožít ohromující zážitek při sledování vašeho oblíbeného filmu. Samozřejmá je technická podpora pro zákazníky. Specialisté VOIX připravují s každým zákazníkem řešení na míru, aby tak co nejlépe odpovídalo jeho potřebám a rozpočtu. Showroom je unikátní nejen svou nabídkou audiotechniky, ale také svým designem.

VOIX nabízí high-end techniku předních světových značek a výrobců, dále pak  široký výběr přehrávačů, reprosoustav a zesilovačů. Zákazníci si mohou vybrat také z  nabídky luxusních sluchátek a dalšího příslušenství. Zastoupené značky: Kharma, Gato Audio, Dan D’Agostino, Wilson Audio, OceanWay Audio, GoldenEar Technology, PS Audio, Parasound, Paradigm, Atoll, Rouge Audio, dCS, Oracle Audio, Anthem, Audio Art Cable, BANG & OLUFSEN, Bassocontinuo, DreamVision, Genesis, MIT Cables, ProPower, Viola Audio Laboratories a další. V showroomu VOIX je zastoupena také česká značka pro milovníky audia a designu Deeptime.

 

Goran Tačevski  

Goran je uznávaným reklamním fotografem, původem z Makedonie, který během svého života působí zejména v Paříži a v Praze. Na počátku kariéry se věnoval dokumentární a art fotografii, během působení v Paříži se vymezil zejména jako módní fotograf a posledních zhruba 20 let působí hlavně jako reklamní fotograf. Tradičně je zařazován prestižním magazínem Lurzer’s Archive mezi 200 nejlepších reklamních fotografů na světě. Obdržel desítky mezinárodních ocenění v oblasti reklamní fotografie jako například Cannes Lions, Golden Drum, Epica, Eurobest apod. V roce 2007 získal ocenění Zlatý ohníček od Art Directors Club Czech Republic za celoživotní přínos české reklamě. Poslední mezinárodní úspěch zaznamenala kampaň Miss America 2.0, která upozornila na vyřazení promenády v plavkách z této prestižní soutěže a zásadně ovlivnila směr, kterým se do budoucna bude ubírat vnímání ženské krásy. Goran je také známý jako velký milovník hudby a kvalitního zvuku.

 

Comments

comments

Vyhledat