Hawking. Geniální fyzik v grafickém románu

Skvělý komiks (nejen) pro dospělé čtenáře, který je zároveň životopisem i dobře zakuklenou učebnicí fyziky a kosmologie. Po vydání úspěšného životopisného komiksu Feynman, který se stal bestsellerem New York Times, autor Jim Ottaviani a kreslíř Leland Myrick navazují grafickým románem o Stephenu Hawkingovi, jednom z nejdůležitějších a nejzajímavějších vědců naší doby. 

Stephen Hawking byl geniální fyzik, a kromě toho také velmi zábavný člověk, který měl rád společnost a byl velmi oblíbený – tato kombinace vlastností ho vlastně předurčovala k tomu, aby se stal globální celebritou.

V jedenadvaceti letech mu bylo diagnostikováno vzácné neurodegenerativní onemocnění, které omezilo jeho schopnost se pohybovat a mluvit, ale naštěstí nemělo vliv na jeho pronikavou mysl. Přestože mu lékaři předpovídali jen několik let života, Hawking ještě dlouhá desetiletí pokračoval ve výzkumech v oblasti kosmologie a teoretické fyziky.

Po vydání knihy Stručná historie času, v níž brilantně přiblížil složité fyzikální zákony vesmíru nejširší veřejnosti, se stal i popkulturní ikonou: objevil se například v televizních seriálech Star Trek: Nová generaceSimpsonovi nebo Teorie velkého třesku, vždy ale také vystupoval jako přední obhájce práv tělesně postižených.

Spisovatel Jim Otaviani a kreslíř Leland Myrick ve svém komiksu přibližují čtenářům nejen životní osudy velkého myslitele a veřejně známé osobnosti, ale především příběh člověka, který se za těmito identitami skrýval.                                                               

 

Jim Ottaviani, Leland Myrick – HAWKING

Grada, 304 stran, formát 152 x 216 mm, 399 Kč

https://www.grada.cz/hawking-10946/

 

Recenze: 

  • Tato inteligentně napsaná a úžasně průzkumná vědecká publikace toho prozrazuje o černých dírách tolik, jako by je člověk sám zkoumal. – Publishers Weekly
  • Když se uznávaný autor komiksů Jim Ottaviani vypořádal s hvězdnými intelektuály, jako jsou Dian Fossey, Alan Turing nebo Richard Feynman, vrhnul se konečně na Stephena Hawkinga. Intelektuálně vzrušující výsledek nezklame. – The Star Tribune
  • Srozumitelné studium fyziky a jedna z jejich největších hvězd. – Booklist 

Čtenářské ohlasy:

  • Podle mého názoru je kniha vynikající hned v několika aspektech: v tom, jak dokáže vykreslit život ikony, aniž by jej idealizovala; v tom, jak srozumitelně vysvětluje složitá vědecká témata (což uměl i sám Hawking); a nakonec v tom, že dokáže vyprávět příběh významného fyzika způsobem, který je přístupný každému čtenáři staršímu 15 let. Vřele doporučuji každému, kdo se chce o Stephenu Hawkingovi dozvědět víc, než bylo v Simpsonových nebo v Teorii velkého třesku.


O společnosti GRADA Publishing:

Nakladatelský dům GRADA Publishing, a.s. si od roku 1991 drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává téměř 400 novinek ve 150 edicích z více než 40 oborů. 

Od roku 2015 nakladatelský dům rychle expanduje i mimo oblast kvalitní odborné literatury. Tradiční značka GRADA zůstává vyhrazena odborným knihám ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. A ani pět novějších značek nakladatelství na knižním trhu jistě nepřehlédnete. 

První, u čtenářů úspěšnou značkou je COSMOPOLIS, přinášející zahraniční i českou beletrii všech žánrů. 

Další již zavedenou značkou je BAMBOOK, značka dětské literatury předkládající malým čtenářům díla českých i zahraničních autorů a ilustrátorů. 

Značkou literatury poznání, knih z oblasti rozvoje osobnosti, harmonie duše a těla, ale také alternativního vědění je ALFERIA.

Akvizicí získaná značka METAFORA rozšiřuje nabídku nakladatelského domu o další kvalitní beletrii i zájmovou a populárně naučnou literaturu.

Prozatím poslední, rychle rostoucí značkou Nakladatelského domu GRADA je BOOKPORT, unikátní projekt online knihovny, který již dnes disponuje třetinou všech e-knih v ČR.

Více na www.grada.cz

 

Comments

comments

Vyhledat