HBO Europe představuje polský projekt Doma

HBO Europe At Home Magnus Von Horn
HBO Europe At Home Magnus Von Horn

16 tvůrců. 14 příběhů. Renomovaní polští filmaři reflektují život během karantény, do níž se populace dostala na základě pandemie.  

HBO Europe oslovilo 16 tvůrců (dva projekty vznikly ve spolupráci), aby natočili 14 krátkých filmů, které vykazují stejné parametry. Děj se musí odehrávat tady a teď během pandemie, délka příběhu nesmí překročit 10 minut a filmy musejí odpovídat opatřením, která byla zavedena, tvůrci musejí film sami natočit v průběhu čtyř týdnů, formát a žánr je na nich.    

Seznam tvůrců: Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus Von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska / Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka / Sung Rae Cho a Xawery Żuławski.

Izabela Łopuch, Head of Original Production at HBO Poland, říká: “Zatímco lidstvo je v karanténě, umění překračuje hranice a nezná omezení. Doma je projektem vzniklým v naprosté umělecké svobodě, jedná se o kreativní kroniku zachycující omezení svobod jednotlivce. Doufám, že příběhy v ní jsou stimulující, dojemné a věrně zachycují člověka nuceného žít jinak, za změněných podmínek. Jeho úsilí zorientovat se v něčem, kde neplatí dobře známá pravidla, ale je nutno definovat nová.” 

Antony Root, EVP Programming and Production, HBO Europe, dodává: “Kdykoli víc než dosud jsou televize a film zásadními nástroji k propojování lidí. Každý z filmů v rámci tohoto projektu vypráví silný, výrazný příběh vycházející z osobní zkušenosti. Jsem hrdý, že spolu s naší španělskou antologií Doma, jsme byli v těchto nelehkých časech schopni něco vytvořit rovněž s komunitou polských tvůrců, něco, čím publikum inspirujeme a bavíme, když v normálních podmínkách tvořit nemůžeme.”

Filmy natočené v rámci tohoto projektu budu v následujících týdnech k dispozici na HBO GO v Polsku a později i na ostatních evropských platformách HBO.

Comments

comments

Vyhledat