Hlášení z domova: Max Habanec: Paradoxně trénuju dvakrát víc než předtím

Fotokredit je Red Bull Content Pool
Fotokredit je Red Bull Content Pool

Jak si poradit s tréninkem a přípravou na sezonu, když jsou sportoviště zavřená? To může být pro sportovce opravdový oříšek. Poprat se s tím ale musí každý. Omezené možnosti však mohou otevřít nový způsob tréninku nebo objevit skryté vlohy. Podívejte se, jak tráví poslední týdny skateboardista Maxim Habanec.

Jak si v současném režimu upravil svoji sportovní přípravu?

Svůj režim se snažím udržet co nejvíce podobný tomu, co jsem měl během přípravy na letošní sezonu. I když to není jednoduché, tak se mi to nějakou improvizací daří držet. A mám pocit, že přichází i určitý progress. Nejtěžší na tom všem je asi motivace, protože vlastně ani nevím, jestli budu mít někdy letos příležitost závodit.

Pomáhá ti s přípravou trenér pomocí online tréninků?

Příští týden budu mít videohovor s Tylerem, který mě trénoval v USA, a společně chceme vymyslet další plán a postup. Jeho způsob přemýšlení nad trénováním mi hodně dal, a díky tomu jsem aktuálně schopnej improvizovat a připravit se dobře třeba v kůlně, když bude třeba hahaha.

Věnuješ se víc nějakému cvičení nebo oblasti, na které běžně není tolik prostoru?

Většinu roku nedávám moc času regeneraci, protože na to není čas. Často jezdím i 7 dní v týdnu a nedám si ani den volna. To může být dost kontraproduktivní, takže mám radost, že teď dávám tělu trochu více času dát se dohromady.

Vyrobil sis doma nějakou speciální tréninkovou pomůcku, nebo cvičíš na trenažérech?

Nejvíce věcí jsem vymyslel asi v hale. Mám tam spoustu věcí, které se dají využít. Zatím asi nejkreativnější bylo nahrazení pilates stroje skejtem, různými gumami a pár trámy dřeva. Stejně jako jsem gumami částečně nahradil i činky, které nemám. Prostě je zaseknu pod něco těžkého a využívám jejich odporu stejně, jako bych využíval váhy činky.

Musel jsi upravit a třeba přísněji dodržovat životosprávu, když nemůžeš trénovat tak, jak jsi zvyklý?

Naopak, jsem rád, že mám více času si vařit a experimentovat s tím, co mému tělu dělá a nedělá dobře. Vím, že to bude znít divně, ale opravdu díky tomu, že necestuji a jsem doma, tak aktuálně trénuju snad dvakrát tolik. Chtěl bych teď trochu nabrat a pořádně zlepšit kondici, dokud je čas.

Na sociálních sítích se šíří všemožné challenges, od fotek z dětství až po náročné sportovní cviky. Účastníš se někdy něčeho podobného?

Chtěl jsem udělat dřep na jedné noze na Red Bull plechovce. To, jak to dopadlo, nakonec na IG vidělo asi padesát tisíc lidí, protože jsem si neuvěřitelně rozbil hubu. A ještě u toho explodovala ta plechovka. (odkaz na IG: challenge/dřep)

Jak trávíš nezvyklé množství volného času?

Víc času trávím určitě vařením, sledováním Netflixu a HBO. Hry moc nehraju, spíš se soustředím na zlepšování věcí kolem mého obchodu Craness. Věnuji teda víc času designům a plánům. Konečně je prostor na věci, co jsem odkládal.

Na co se nejvíce těšíš, až současná omezení opadnou?

Nejvíc se těším na rodinu. Já osobně se nemoci nebojím, ale v naší rodině je několik malých dětí a starších členů, s kterými se teď radši pro jistotu nevídám.

Comments

comments

Vyhledat