Hněv na divadelní půdě Crossu

„Hněv jako ústřední téma cyklu Agora 2018, který proběhne 18. a 19. května v půdním prostoru Cross Attic. Cílem cyklu je reflexe společenských témat, nálad a emocí skrze performativní umění. Představí se řada místních umělců, ale i zahraniční hosté v čele s britskou političkou, aktivistkou a performerkou Jackie Walker?ů líkají pořadatelé divadelní akce v klubu Cross.

“Hněv je emocí, která je stále všudypřítomnější a prostupuje zkušenost našeho každodenního života. Je výsledkem nespokojenosti s turbulentními změnami, reakcí na zdánlivou bezmoc do nich zasáhnout stejně jako principem útlaku, sebeobranou nebo druhem humoru. Cyklus Agora 2018 si dává za cíl nahlédnout téma hněvu z různých perspektiv, vyventilovat skryté i zjevné příčiny a přiblížit se tak katharzi, očištění.”

m.p. – kurátor cyklu

V rámci Agory se představí řada lokálních i mezinárodních umělců, pro které se hněv stal stěžejním tématem. Program je vystavěn na základě otevřených dílen, které jsou zdarma otevřeny pro veřejnost a na základě uměleckého rezidenčního programu v Cross Attic.

 

PROGRAM
18/5 [vstupné: dobrovolné]

19:30 Jakub Urban – Chameleon (premiéra – divadlo)
20:30 What Lies Besides the Haters (performance)

19/5 [vstupné: https://goo.gl/1gYfnK]
19:00 The Lobby (dokument)
20:00 Jackie Walker – The Lynching (divadlo)
21:00 Okno do Gazy (výstava – diskuze)

Cross Attic (Cross Club)
Plynární 23, Praha 7

https://crossattic.com/

https://www.facebook.com/events/1654936571268459/

 

Comments

comments

Vyhledat