Holešovickou tržnici provoní Prague Coffee Festival

Processed with VSCO with a4 preset
Processed with VSCO with a4 preset

O víkendu  21. – 22. října proběhne 11. ročník Prague Coffee Festivalu. Svátek milovníků kávy i profesionálů a největší kávová akce ve střední Evropě. V rámci festivalu vychází i tradiční Kniha kaváren – průvodce po kavárnách v celé České republice. 

Již po jedenácté se potkají v Pražské tržnici v Holešovicích milovníci kávy s baristy, ale i pražiči a kávovými farmáři z celého světa. Návštěvníci budou mít příležitost ochutnat kávy z více jak padesáti pražíren nejen z České republiky a Evropy, ale i vzdálenějších pražíren z dalších částí světa.

Tématem letošního ročníku festivalu je “Káva a technologie”, čemuž se věnují i přednášky a workshopy, které festival během soboty i neděle nabídne. V rámci programu vystoupí například Dr. Samo Smrke z Institutu Chemie a Biochemie v Zurichu, který se ve své vědeckých pracích věnuje výzkumu kávy, nebo zástupci technologické platformy Cropster, která digitalizuje cestu kávy od kávových farem až do kaváren.

Doprovodný program, který bude probíhat v týdnu před festivalem vyvrcholí festivalovým víkendem, během kterého desítky jednotlivých pražíren představí své kávy formou espressa, filtrovaných káv, nebo některou z alternativních metod přípravy. V rámci programu se objeví, ale i představení nových technologií a další doprovodný program.

V rámci vstupenky na festival mohou návštěvníci a návštěvnice ochutnat kávu zdarma. Specialitou letošního ročníku bude mezinárodní filr bar, který představí kávy ze vzdálených pražíren z celého světa, tak aby milovníci kávy mohli ochutnat co nejširší paletu chutí.

Jak říká ředitelka festivalu Tereza Vybíralová, “technologie se staly součástí našeho každodenního života. Díky nim se změnilo nejběžnější pití kávy. Ve světě kávy, ale dochází k využití celé řady technologií, nejen kávovarů. Od robotů baristů, kteří kávu připravují, přes mnoho kávových aplikací až po zapojování umělé inteligence. Festival se snaží představit některé z těchto technologií, ale nemusíte se bát, že to bude jen o nových geek mašinkách, festival nabízí zábavu a potřebu osobního kontaktu a radosti setkání. Nejlepší kávu si přece užíváme s těmi, které máme rádi, tak si ji přijďte užít o víkendu na Prague Coffee Festival”, dodává Tereza Vybíralová.

U příležitosti Prague Coffee Festivalu také tradičně vychází Kniha kaváren 2024. Každý kdo si knihu zakoupí, získává zdarma kávový nápoj v každé z uvedených 44 kaváren po celé České republice. Jak dodává ředitelka festivalu Tereza Vybíralová, “jde nám o představení krásných kaváren se skvělou kávou v různých místech České republiky, a tak motivovat milovníky kávy k tomu, aby spojili výjimečnou kávu s výlety po naši zemi”.

Návštěvníci se mohou těšit i na řadu workshopů, které zajišťují zkušení baristé, na kterých se budou moci vyzkoušet různé způsoby přípravy kávy doma, nebo v kanceláři. Cílem je sdílet radost i zážitek z kávy a propojovat komunitu kávových milovníků a profesionálů.

Prague Coffee Festival 2023

 21.-22. října 2023 9 – 18 hod

Tržnice Holešovice, Praha 7 (hala č. 13 a  hala č. 17)

Comments

comments

Vyhledat