Hotelový řetězec Mama Shelter také v Praze

Všechny fotografie: Mama Shelter Prague
Všechny fotografie: Mama Shelter Prague

MAMA SHELTER není jen pohodlný hotel a místo pro výletníky a jejich párty, ale o prostor určený k práci, lásce, snění, zpěvu, k návratům po dlouhých nocích. MAMA je místem, kde se mladí tvůrci a rockeři současné Prahy volně mísí se zvědavými turisty a byznysmeny na služebních cestách.

Pro zhmotnění uvedené vize si MAMA vybrala legendární PARKHOTEL, jenž se tak stal její vlajkovou lodí v Evropě. Jedinečná architektura Zdeňka Edela s typickými minimalistickými čistými liniemi 60. let se dočkala velmi citlivého přístupu. Zachovány byly také jedinečné prvky jako recepce či české tapisérie, které se organicky mísí se zábavným a různorodým stylem MAMA SHELTERU. Výsledkem je výjimečný prostor pro návštěvníky i místní. Jalil Amor, jeden z nejvěrnějších žáků Philippe Starcka, použil pro Mama Praha stejný přístup jako předtím u Mama Bělehrad a vytvořil nápaditý interiér, který odráží svébytnou identitu města. Francouzský umělec Beniloys zase dostal prostor k vyjádření svého osobního, nespoutaného vnímání pražské historie prostřednictvím figurativních a narativních maleb na stěnách a stropech restaurace i hotelu.

MAMA SHELTER Praha disponuje 238 pokoji čtyř typů (Mama Medium má 18 m2, Large Mama 25 m2, Mama XXL 44 m2 a Mama Penthouse 69 m²), které poskytují pohodlí domova spolu se všemi výsadami moderního digitálního světa. Cestovatelé spočinou na saténových prostěradlech ze stoprocentní bavlny, bezplatně si užijí hollywoodských trháků i filmů z kategorie XXX, potěší a očistí svá těla přírodními organickými mýdly a krémy značky MAMA SKIN by Absolution a osuší se neodolatelnými 650gramovými plyšovými ručníky.

Mama Shelter však není jen místem odpočinku. Jde o prostor, kde se velmi odlišní lidé mohou scházet, jíst a pít, nakupovat, tančit, diskutovat i slavit. Dvě hotelové restaurace nabízejí hostům i Pražanům kuchyni v nefalšovaném domácím stylu. Restaurace Mama pro 200 lidí umožňuje společné posezení u velkých dřevěných stolů, nebo naopak klid a soukromí ve vyvýšené části prostoru. Servírují se pizzy z dřevěné pece a další domácí pokrmy z celého světa – vše připravené s láskou jako od maminky. Ve výběru místních, francouzských, amerických a italských jídel, za nimiž se budete rádi vracet, naleznete náš vyhlášený čočkový salát se ztraceným vejcem, krémovou italskou burratu, typický český guláš se špekovými knedlíky nebo vegetariánskou misku.

Osobitá restaurace podává také bohatou snídani formou bufetu a kávu, kterou si můžete vychutnat s přáteli uvnitř nebo na terase. Restaurace Mama umožňuje hostům sledovat přes prosklené okno mistrovství šéfkuchaře a jeho týmu, nebo ukrátit čas zábavou, o kterou se starají šachy, vrhcáby, scrabble, videohry, stolní fotbal i živá hudba. Na restauraci navazuje lounge se sedmnáctimetrovým barem a proslulou terasou, kde ochutnáte svůj první koktejl MAMA LOVES YOU, nebo každý večer mezi čtvrtkem a sobotou zažijete živý koncert či DJ set. Pro pracovní účely je vyčleněno šest zasedacích místností, rozlehlý venkovní prostor bude pro změnu vyhovovat velkým skupinám.

V přízemí se nachází MAMA’s Garden Bar s otvírací dobou 15:00 – 1:00. Je určen každému, kdo miluje uvolněné hospodské prostředí s kulečníkem, stolním fotbalem, videohrami a obrazovkami pro sledování všech myslitelných sportů – MAMA nabízí přenosy z velkých českých akcí stejně jako mezinárodní fotbalové ligy, americký fotbal a basketbal. Na jídelním lístku najdete typické hospodské pochutiny, za všechny jmenujme třeba sendviče s taženým vepřovým, grilovaná kuřecí křidýlka a naše skvělé hot dogy, to vše doplněné prvotřídním tankovým Staropramenem. Ze sladkostí stojí za zmínku lahodná domácí vanilková zmrzlina s polevou dle vlastního výběru. K dispozici je také terasa a venkovní pingpongové stoly jako stvořené pro malý turnaj s přáteli.

Jak vidíte, MAMA Shelter má něco pro každého. Stačí dorazit a zábava může začít!

O MAMA Shelter

Mama Shelter je křižovatkou pro lidi všech věkových kategorií, národností, kultur a etnického původu. Mama Shelter je přátelská, inovativní, elegantní, dostupná a oblíbená. Mama Shelter konečně nabízí krásné, autentické a živé místo k cenově přijatelnému pobytu ve velkých městech. Stávající hotely byly navrženy ve spolupráci s Philippem Starckem, Thierry Gaugainem a Jalilem Amorem, jejichž cílem bylo vytvořit oduševnělý prostor prolnutý energií města. Není to jen hotel určený k přenocování, nýbrž místo, kde se místní obyvatelé i cizincí setkávají nad nápaditými pokrmy našich šéfkuchařů.

MAMA se zrodila před deseti lety díky rodině Trigano, která patří mezi zakladatele řetězce Club Med. Z Paříže zamířila do Marseille, Lyonu a Bordeaux, následně pak za hranice do Los Angeles, Ria, Bělehradu a nyní do Prahy. V současné době se může pochlubit celkovým počtem 1 040 pokojů, 8 restaurací a 600 zaměstnanců v 8 městech a 5 zemích.

 

Comments

comments

Vyhledat