HUDBA ZA KLIMA bude hostit šestici kapel české nezávislé scény

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Dva čeští hudebníci (Jiří Jirák – Nylon Jail, Michal Stavianis – Blacksea) založili organizaci ČESKO ZA KLIMA, která má aktivním způsobem pomoci v řešení klimatické krize. Jejich prvním počinem v rámci této organizace je jednodenní hudební festival nazvaný HUDBA ZA KLIMA, na kterém vystoupí šestice kapel české nezávislé scény.

Akce se koná v poslední školní den a při této příležitosti proběhne poděkování středoškolákům z hnutí Fridays For Future za jejich dosavadní páteční stávky a pochody za klima.

Tato akce zároveň finančně podpoří dva vybrané projekty dvou ekologických neziskových organizací:  Arnika (Živé Labe) a Hnutí duha (Zachraňme lesy)

„ Chceme pomocí osvětových činností, podpory ekologických neziskových organizací a také pomocí konkrétních činů jako je například výsadba stromů přispět k aktivnímu řešení klimatické krize. Jelikož jsme oba hudebníci, tak bychom tyto aktivity rádi často spojovali s kulturní sférou, která má podle nás schopnost spojovat a aktivizovat lidi pro smysluplná témata.  Dále chceme svojí činností dát najevo politickým sférám, že je třeba tuto záležitost aktivně řešit v rámci systémových změn.

HUDBA ZA KLIMA
28. 6. 2019; 15:00
HOLEŠOVICKÁ ŠACHTA /BUBENSKÁ1, PRAHA 7
200KČ V PŘEDPORDEJI / 250KČ NA MÍSTĚ
SUN + DEAD, TRDÝ /POMAHAČ, OTK, MUCHA, TERNE CHAVE, PLEASE THE TREES

Comments

comments

Vyhledat