I letos můžete zažít Americkou jinak

Pouliční slavnost se koná již podesáté – užijte si den plný hudby, divadel, tance, workshopů, delikates a koktejlů z celého světa, které oživí Americkou a Záhřebskou ulici od 10:30 do 21:30. Přijďte v sobotu 9. září se svými sousedy a rodinou a poznejte Vinohrady z jiné perspektivy. 

České i zahraniční kapely vystoupí na pěti scénách. Jedna z nich bude zaštítěna vinohradským Rádiem 1, na scéně u kavárny 2 deci budou hrát převážně lokální kapely a jedna stage bude vyhrazena pro buskery. Úplně nová jazzová scéna vznikne v Záhřebské ulici u restaurace Apelace21. Představí se třeba první originální mexická kapela mariachi v Praze Mariachi Azteca De Praga, jihoamerická skupina hrající curiu Sonora Ultravioleta nebo peruánský umělec, DJ a producent César ChunK

„Během 13 let, kdy Zažít Americkou jinak pořádáme, se nám podařilo vytvořit akci s unikátní atmosférou. Nejenže se během jednoho dne propojí místní podniky a sousedé, ale vzniká tu naprosto jedinečná mezinárodní komunita, díky které mohou návštěvníci poznat kulturu a delikatesy prakticky z celého světa,“ dodává pořadatel akce Omri Goz.

Už tradičně se těšte na slavnost La Calle Mexicana, která vás seznámí s mexickou kulturou. Chybět nebude Piňata speciálně vyrobená pro tuto příležitost nebo El Grito – slavnostní vyhlášení nezávislosti Mexika. V rámci bohatého doprovodného programu si připravila workshop na téma: Jak znáš pohádky knihovna v Záhřebské ulici. Děti si tak budou moct vyzkoušet úkoly, které plní jejich oblíbení pohádkoví hrdinové.  Krátké hudební performance si připravilo také Divadlo D21.  

Během celého dne budete moci ochutnávat delikatesy mexické, latinské i světové kuchyně. Dejte si trendy street food nebo navštivte místní podniky. Součástí bude také MINT Market, kde pořídíte designové kousky od lokálních návrhářů i originální výrobky z Latinské Ameriky. Na slavnostech se budou prezentovat různé neziskové organizace, například Biblotečka, Café Arhuacos, Dortem proti rakovině a mnoho dalších. 

Akce se koná díky organizaci Auto*Mat a pod záštitou MČ Prahy 2 a radního Bc. Tomáše Halvy.

Více se dozvíte:

https://zazitmestojinak.cz/locations_/praha/praha-2/americka

https://www.mintmarket.cz/cs/trh/zazit-americkou-jinak-2023

https://fb.me/e/3DF8IdlMV

Comments

comments

Vyhledat