Ikonické kabelky Longchamp. Jak koupit (tu) pravou

foto Longchamp
foto Longchamp

Longchamp patří mezi tradiční výrobce kabelek, který už desítky let úspěšně vyrovnává kurz mezi klasickým a současným. Jejich nejslavnější tašky, nazvané Le Pliage podle toho, že nabízejí možnosti je složit, jsou k vidění v ulicích, v letadlech a celkem kdekoli na světě. Tento model se stále prodává jak ve své nejklasičtější variantě, tak v obměnách podle sezonních trendů. Pojďme se podívat na to, co slavná francouzská rodinná firma založená v roce 1948 Jeanem Cassegrainem nabízí dnes.

Le Pliage v původní podobě

Klasická taška Le Pliage znamená tělo ze silného nylonu a s koženými doplňky.

Klasická Le Pliage® Longchamp

Tašky mají zlatý hardware a najdete je v červené, béžové a dalších barvách a v několika velikostech. Od malé kabelky do ruky, po několik středních typů až po velké cestovní kabely. Střední typy nabízejí asi nejlepší poměr cena / výkon: stojí kolem 105 euro a vydrží desítky let. Je to naprostá klasika – navenek prostě „dámská taška“, která nijak nepoutá pozornost, ale vy víte, že máte špičkový kvalitní výrobek, který vám dělá radost.

 

Le Pliage v kůži a dalších podobách

Le Pliage cuir jsou celokožené varianty klasické kabelky, které se vyskytují v širší řadě podob. Vypadají vždycky dokonale a pokud můžete investovat trochu víc a hledáte klasiku, nemůžete s nimi udělat chybu.

Další modely Le Pliage nabízejí větší i menší odklon od původního pojetí. Baví nás Le Pliage Club cílená na mladší publikum (barvy kožených částí zde mají stejný odstín jako nylonové tělo, na kterém je výšivka koníka) i velmi elegantně vyladěné modely Néo, které mají vždy jednotný tón a jsou celé z nylonu, některé barvy působí až futuristicky. Pod označením Néo si můžete vybrat i crossbody bag nebo bucket bag. Le Pliage Collection je nejproměnlivější a nejsezónnější varianta využívající často ovzážné potisky.

Jiné tašky

Longchamp samozřejmě nabízí další varianty zavazadel, často velmi důmyslné a nezvyklé. Jsou tu i pánské modely od velkých po mrňavé. Podle nás můžou být skvělým dárkem.

 

Kam pro ně

V Praze má Longchamp obchod v Pařížské 16 na Starém městě. Přehled jednotlivých typů nabízejí webové stránky www.longchamp.com. Dále obchody samozřejmě najdete ve velkoměstech po celém světě. Kupovat z druhé ruky může vypadat jako výhodná věc, ale dejte si pozor na pravost.

Padělky ne

Určitě jste si už všimli velmi podobných a o mnoho levnějších kabel a kabelek klasického tvaru, které se více nebo méně snaží tvářit jako originál, ale stojí třeba čtvrtinu, i méně. Naše rada zní jako u jiných „fejků“ – padělky nekupovat, a když nemáte na originál, tak si počkejte, až na něj mít budete. Na lecjaké tašce je vidět už na první pohled, že originál viděla jen zdálky, jiné se mu blíží víc a nezkušené oko může váhat. Podrobně se o jednotlivých prvcích můžete informovat třeba na stránce firmy ČUPP, která se zabývá i posuzováním pravosti luxusních kabelek obecně. Všímejte si detailů, jako je zapínámí a struktura kůže, a hlavně si svou kabelku užijte: zavazadla Longchamp podle našich zkušeností spadají mezi věci s vysokou užitnou hodnotou, jejichž vyladěný design je pro uživatele radost.

 

Comments

comments

Vyhledat