Ilustrátor Pavel Fuksa o Absolut Tolerance

foto Absolut
foto Absolut
Absolut vodka se rozhodla povzbudit k toleranci a soudržnosti v české společnosti. Ve spojení s předním českým grafikem Pavlem Fuksou vyráží do ulic v Praze, Brně a Plzni s kampaní Absolut Tolerance. Ta má za cíl zvýšit ve společnosti míru tolerance, a to hned v pěti oblastech – rovnoprávnosti mužů a žen, LGBT, svobody vyznání, etnické příslušnosti a migrace.
Projekt se nám líbí a tak pro vás máme malé interview s Pavlem Fuksou (starší rozhovor o jeho tvorbě najdete v našem archivu).
Jak ses dostal ke spolupráci s Absolut?
Oslovila mě agentura ve spolupráci s klientem, líbilo se jim moje portfolio, způsob přemýšlení a vyhraněnost.
Jak se ti líbí téma dveří a jak ses k němu postavil?
Téma dveří jsem klientovi navrhnul já, jako ztvárnění něčeho, co můžeme zavřít, otevřít, za co se schováváme a co nás chrání před okolním světem.
Jak bys definoval slovo “tolerance”?
Tolerancí se obvykle rozumí schopnost nebo ochota vydržet, snést nebo dokonce uznávat něco, co člověku nebo společnosti není příjemné, ale proti čemu se z různých důvodů nebrání.
Dělals obálku od sbírky aforismů N.N. Taleba, jak tě jeho styl oslovuje?
Talebův styl mi pro rok 2018 přijde nesmírně aktuální, pomocí dvou řádků v Prokrustově loži dokáže skvěle popsat dnešní lehce vychýlenou dobu.
Na čem kromě tohoto projektu teď pracuješ?
Na vizuálech pro Svět knihy 2019, identitě pro papírnictví a architektonické studio, plakátech pro koncerty, kampani pro časopis Respekt a obalech pro kávu, pivo a oleje. Mezi tím si občas najdu čas na vlastní projekty.
Jak slavíš Vánoce?
U stromečku a menory, obklopen nejbližší rodinou.

Comments

comments

Vyhledat