Interiér roku je letos rekordní

Vítěz minulého ročníku
Vítěz minulého ročníku

Do devátého ročníku ocenění Interiér roku je přihlášeno 233 výjimečných projektů z České i Slovenské republiky, které byly dokončeny v roce 2023. 

 

Úroveň českých a slovenských interiérů sledujeme vždy za daný rok, abychom tak mohli poskytnout jasný inspirační zdroj laické i odborné veřejnosti a přehledně v této oblasti mapovali vývoj. Od prvního ročníku Interiéru roku do něj bylo přihlášeno 1 640 výjimečných projektů, které jsou všechny k nahlédnutí na našich stránkách. “ říká zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert.

 

Mezi přihlášenými je největší počet soukromých interiérů, a to sto dvacet sedm. Silně zastoupena je i kategorie kanceláří, hubů a coworkingových center, které přes mnohé predikce v „postocovidové době“ nevymizely. Naopak, autoři o nich začali přemýšlet v novém kontextu a často výrazně kreativněji.

 

O vítězích rozhodne osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená emeritním rektorem pražské VŠUP prof. akad. arch. Jiřím Pelclem dr. h. c.

 

Výsledky soutěže Interiér roku za období 2023 budou oznámeny jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 14. 5. 2024 v pražském Centru současného umění DOX. Living Forum je celodenní festival interiérového designu, a kromě českých architektů a designérů přispěje svými přednáškami také řada významných zahraničních hostů.

Hlasování pro veřejnost se můžete zúčastnit na stránkách:

 

https://www.interierroku.cz/cs/rocnik/2023/

Comments

comments

Vyhledat