Jak se vlastně těží sůl? Lush informuje o svých metodách

foto Lush
foto Lush
Sůl života

Tradiční techniky získávání soli, které jsou v souladu s životním prostředím 

V Lush nakupují mořskou sůl od čtyř různých výrobců: dva sídlí v Portugalsku, jeden ve Španělsku a jeden v Chorvatsku. Všichni využívají tradiční techniky získávání soli a vyrábějí vysoce kvalitní sůl a současně aktivně přispívají k udržení ekosystému v oblasti svého působení.

Komplex solných plání Samouco u ústí řeky Tejo v Portugalsku je mezinárodně významným místem pro migraci ptáků, kteří si mohou ve zdejších mokřadech, na solných pláních a v močálech zajistit potravu, hnízdit a rozmnožovat se.

Tato oblast je domovem více než 400 druhů zástupců rostlinné říše.
Ve 20. století byly tyto solné bažiny opuštěny ve prospěch chemicky vyráběné soli a levnějších zdrojů z Francie a Španělska. Nyní byla tato oblast s ohledem na ochranu přírody znovu objevena a vrací se sem tradiční ruční získávání soli, které dává život více než jedním způsobem. Kvůli celosvětovému nárůstu hladiny moří a rozvoji měst patří solné bažiny mezi nejohroženější přírodní stanoviště. Nákup soli, sukulentu salicornia europaea (slanorožec evropský) nebo sušených květin podporuje místní nadšené pěstitele v ochraně tohoto nepostradatelného ekosystému.

Krystalky soli neobsahují pesticidy, odpadní látky, těžké kovy ani radioaktivitu. Jsou zcela nerafinované a zaručeně obsahují všechny přírodní minerály, které pokožce maximálně prospívají.

Krátké video- získávání soli a ochrana přírodních ptačích stanovišť:
http://player.lush.com/channels/times/tv/salt-pans-worth-more-their-salt

Comments

comments

Vyhledat