Jak udělat dobrý skutek a získat zajímavý vánoční dárek? Podpořte Neviditelnou výstavu

Neviditelná výstava
Neviditelná výstava

Crowdfundingové financování může sloužit nejen k získání financí na nový projekt, ale jak je díky nynějšímu lockdownu stále častější, také k záchraně těch již fungujících. Toho nyní využila Neviditelná výstava v Praze, která se snaží se HitHitu získat dostatek financí, aby mohla pokračovat ve své činnosti.

„Zajímavá náplň práce, příjemný kolektiv, propojení osvěty s možností výdělku, možnost pohodlně propojit práci se studiem, vstřícné vedení… A hlavně pro mě je úžasný pocit, když odcházím z prohlídky a vím, že jsem návštěvníkům něco předala,“ svěřuje se průvodkyně Katka v rámci kampaně na Facebooku, kde si lze přečíst pozdravy od průvodců a dozvědět se něco málo o tom, jak se mají během karantény.

Neviditelná výstava funguje již devátým rokem v prostorách pražské Novoměstské radnice. V naprosté tmě tam místní průvodci ukazují lidem zajímavosti, ale i úskalí života nevidomých. Návštěvníci zde zrak téměř nevyužijí, zato se ale mohou těšit na spoustu zážitků, kde o to více uplatní ostatní smysly. Při prohlídkách průvodci nejen vysvětlují, jaká specifika život nevidomých skýtá, ale také nechávají některé z nich návštěvníky zažít na vlastní kůži.

Aktuálně se Neviditelná výstava snaží vybrat dostatek peněz na přežití na serveru HitHit, kde lze pomoci zachránit zakoupením některé z atraktivních odměn. „O prohlídky a vyprávěnínašich průvodců byl neustále zájem, připravovali jsme spoustu zajímavých událostí do budoucna. Byla by proto velká škoda, kdybychom museli zavřít nastálo. O to víc by nás to mrzelo, protože jsme to nemohli nijak ovlivnit nebo se na to připravit. Činnost výstavy by si určitě zasloužila udržet dál. Bohužel to ale už nezvládneme sami,“ vysvětluje ředitelka Neviditelné výstavy Rita Küű. Kromě dárkových předmětů a prohlídek, výstava nabízí také ochutnávku vín nebo večeři v naprosté tmě a za asistence tamějších průvodců. Skýtá tak jedinečnou příležitost na přátelské posezení nebo originální místo na romantickou schůzku.

 

 

odkaz na HitHit:

https://www.hithit.com/cs/project/8717/zachrante-neviditelnou-vystavu

 

FB stránka neviditelně výstavy:

https://www.facebook.com/neviditelnavystava

Comments

comments

Vyhledat