Japonský animovaný film Mirai, dívka z budoucnosti se představí na Febiofestu

repro AČFK
repro AČFK

11. dubna bude mít v českých kinech premiéru japonský animovaný film Mirai, dívka z budoucnosti. Nový film Mamoru Hosody (Kluk ve světě příšer, O dívce, která proskočila časem) se v České republice poprvé představí v programu festivalu Febiofest. 

 

Mamoru Hosoda vypráví příběh o malém Kunovi a jeho novorozené sestřičce, která mu ukradne veškerou pozornost rodičů. V magické zahradě uprostřed jejich domu, kde se mísí realita s fikcí i minulost s přítomností a budoucností, se Kun potkává s různými generacemi své rodiny v dospělém i dětském věku a postupně se učí o odlišných podobách rodinné lásky.

Téma rodiny je pro Hosodu nepochybným pojítkem všech jeho filmů. I ve snímku Mirai, dívka z budoucnosti ztvárnil Hosoda svoji aktuální rodinnou situaci: „Kun i Mirai se chovají i vypadají přesně jako moje dvě děti. Dokonce jsem svoje děti vzal do studia a nechal animátory, aby si podle nich udělali sérii skic,“ řekl režisér.

Mirai, dívka z budoucnosti slaví obrovské úspěchy u diváků i kritiků po celém světě. Je prvním japonským animovaným filmem, který měl světovou premiéru na festivalu v Cannes. V Los Angeles získal cenu Annie za nejlepší nezávislý animovaný film a byl nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara.

V České republice mohou diváci Mirai, dívku z budoucnosti vidět v předpremiérách už od 23. března v Praze (Anděl, Ponrepo), Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni či Berouně v rámci festivalu Febiofest. 

„Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest již tradičně nabízí filmy pro děti a dospívající mládež. Sekce Generace se každoročně těší spolupráci s českými distributory, letos i s Asociací českých filmových klubů, která uvede originální příběh Mirai, dívky z budoucnosti. Japonské anime se v Čechách těší velké oblibě, a tak věříme, že si diváci k putování s dívkou Mirai vyberou jak už uvedení na Febiofestu v Praze či regionech nebo i samotné následné uvedení v českých a moravských kinech,“ řekla PR manažerka festivalu Tereza Jiravová.

Mirai bude dále součástí programu Anime dne 10. dubna v kině Aero i festivalů Anifilm a Animefest.

Jemný film o křehkosti a kráse rodinných vztahů pro diváky od 5 do 105 let mohou diváci v českých kinech vidět v původním japonském znění s českými titulky i s českým dabingem. 

 

www.acfk.cz

 

Comments

comments

Vyhledat