Japonští Mono zamíří v Praze do Underdogs‘

Do Underdogs zamíří 9. května 2023 čtyřčlenná instrumentální rocková kapela z Tokia hrající silně atmosféricky už od roku 1999, ceněná pro svůj jedinečný přístup a dlouhodobě patřící mezi úzkou špičku, která okupuje post-rockový Olymp. Těžko si představit, že byste z popisu nepoznali MONO.

Jejich jedinečný přístup kombinuje dojemné orchestrální aranže a kytarový shoegaze, kterým si vytvořili svou vlastní hudební bublinu, v níž se slučuje mnoho hudebních elementů a prolíná ještě více emocí.

Po úspěšném absolvování světového turné ke 20. výročí před dvěma lety japonská čtveřice vstupuje do třetí dekády. Tu v září 2021 zahájila vydáním jedenáctého alba „Pilgrimage of the Soul“, k němuž se váže i naplánované turné, a v květnu 2022 pak následoval jejich vůbec první celovečerní soundtrack „My Story, The Buraku Story“.

Euforický kvartet Takaakira (kytara), Tamaki, Yoda (kytara) a Dahm (bicí) ale na turné doprovodí další lahůdka, GGGOLDDD. Máte-li v krvi alespoň stopové prvky obsahující intoxikaci po Portishead, Massive Attack nebo Björk, GGGOLDDD jsou matroš přesně pro vás.

Temná, skličující hudba elektronického základu, ale razantně rocková avšak s hitovým potenciálem traumatizující a hypnotické pop music zabalené do blyštivého brnění, jež slouží jako metafora obranného štítu před životními traumaty.

MONO, GGGOLDDD

9. 5. 2023 – Praha, Underdogs‘

FB event: https://www.facebook.com/events/1594947274286255/

Tickets: obscure.cz  a GoOut a Ticketmaster.

Comments

comments

Vyhledat