Jatka78 odhalují podzimní premiéry

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Na podzim si Jatka78 připravila hned několik premiér. První v pořadí bude inscenace Amerikánka režiséra Viktora Tauše. Do hlavní role Emy Černé obsadil Terezu Voříškovou a Elišku Křenkovou. 

Nová hra sleduje osud Emy Černé, dívky stojící proti celému světu. Na své cestě překonává dětský domov, pěstounskou péči i pasťák. Věří totiž, že někde daleko, možná v Americe, čeká někdo, komu na ní záleží. Amerikánka je dramatem o svobodě, vydělenosti a touze žít.

„Amerikánka je moji druhou činoherní režií a produkcí. Je inspirována skutečným osudem dívky, kterou jsem potkal v čase, kdy jsem žil na ulici. Evita Naušová zaznamenala naše rozhovory a přepsala je do formy monologu, který se stal základem pro práci na filmovém scénáři, s nímž jsme jako první čeští autoři v historii vyhráli v Cannes Krzysztof Kieslowski ScriptEast Award pro nejlepší nerealizovaný východoevropský scénář. Později jsem se k výchozímu monologu vrátil a oslovil Davida Jařaba. Ten text upravil do podoby jevištního dialogu,“ popisuje vznik divadelní hry Amerikánka Viktor Tauš.

Termíny představení:

předpremiéry: 11. září a 12. září 2018

slavnostní premiéra: 13. září 2018

dále 14. září 2018, 27. a 28. listopadu 2018, 25. – 28. února 2019

Comments

comments

Vyhledat