Je tu Mezinárodní den ženského orgasmu

8. srpna se slaví Mezinárodní den ženského orgasmu.

 

Tento relativně nový svátek vznikl v Brazílii a z Jižní Ameriky doputoval až k nám. Den oslavuje ženský orgasmus ve všech jeho podobách, zároveň je však připomínkou toho, že ne každá žena jej dokáže prožít… Někdy i proto, že se na něj příliš soustředí. A nebo partneři neznají všechny cesty, které mohou vést na vrchol.

 

 

Mezinárodní den ženského orgasmu má své kořeny v brazilském městě Esperantina, kde ho vymyslel jistý Arimateia Dantase. Tento lokální politik se rozhodl upozornit na to, že orgasmus je důležitou součástí zdravého života ženy a že je načase odstranit jeho tabuizaci a stigmatizaci. Mělo údajně jít trochu i o splacení „sexuálního dluhu“ jeho manželce.

Poprvé se Mezinárodní den ženského orgasmu slavil 5.srpna 2007, kdy se ve městě na počest svátku konala řada besed na tato témata, a to s podporou místních církví.

Jak na oslavy

Vhodnými způsoby oslav toho svátku, který se nyní slaví 8.srpna, je kromě činností vedoucích přímo k dosažení vrcholu i pořádání osvětových debat na téma orgasmus, jak ho dosáhnout a proč ho není vhodné předstírat. Jelikož dodnes kolem něj panuje řada nejasností a tabu a dodnes se najdou i zpochybňovači jeho rozmanitosti, je podle našeho názoru více než vhodné o něm diskutovat.

 

 

Více než třetina žen má problém s dosažením orgasmu

Ženský orgasmus samozřejmě není automatický. Podle výsledků jedné studie publikované v USA (Journal of the American Medical Association) má s dosažením vrcholu problémy 37 % žen. 8–9 % neprožilo vyvrcholení nikdy. „Některé ženy, když zjistí, že v tom nejsou samy, uklidní je to,“ připouští sexuoložka MUDr. Vrzáčková a dodává, že orgasmus nemusí být cílem sexu, ale jde vlastně o jakousi třešinku na dortu, která tam buď je, anebo není – a dort ovšem může chutnat i bez ní. „Nemělo by to být to jediné, za čím se ženeme, a tlačit na výkon: Hele, máme sex, tak musíme mít orgasmus. A ještě nejlépe ve stejnou dobu!“ dodává lékařka.
Někdy navíc žena nedojde na vrchol proto, že s partnerem nevědí, kudy se na něj vydat. Může pomoci otevřít se fantaziím, erotickým hračkám i prostředkům, které pomáhají s lubrikací a uvolněním (sexuoložka doporučuje oleogel Janell).

V poslední době jsme z těchto prostředků a pomůcek zaznamenali i spoustu dalších inovativních produktů: designerka Anna Marešová se proslavila svými vibrátory (nyní slaví 10 let práce svého studia výstavou) i vibrátory Satisfyer – ty jsou třeba zakřivené tak, aby stimulovaly bod G (produkt Yummy Sunshine). Firma nabízí i partnerské hračky pro dospělé, jako je Double Joy, která stimuluje během sexu ženu i partnera.

 

Orgasmus pro všechny

Až po vzniku Mezinárodního dne ženského orgasmu pak vznikl The National Orgasm Day, který se slaví 31.7. v USA, Británii, Austrálii a dalších zemích. Nám se to líbí, už proto, kolik lidí se dnes identifikuje nebinárně. Přejeme hezké oslavy!

 

Comments

comments

Vyhledat