Je tu opět Karlínský den pro duševní zdraví

Říkáte si někdy, jestli je už čas se se svým trápením obrátit na psychologa? Nebo byste rádi na nějakou terapii chodili, ale vlastně nevíte kam? A nebo byste se chtěli dozvědět nějaké tipy, jak lépe zvládat své emoce, či jak pečovat o své psychické zdraví, abyste žádnou odbornou pomoc nepotřebovali?

Pak přijďte 10. září na Karlínské náměstí, kde se bude konat již třetí ročník akce Karlínský den pro duševní zdraví. V příjemném prostředí parku se můžete setkat s odborníky mnoha různých organizací, kteří mohou poradit a poskytnout mnoho užitečných tipů, kde hledat pomoci či jak pečovat o duševní zdraví. Můžete se těšit například na organizaci Terapeutická linka Sluchátko, Úsměv mámy, Sociální klinika, Poradna Vigvam, Nevypusť duši, Centrum Anabell a mnoho dalších. Nebude chybět odborný partner akce, kterým je Česká asociace pro psychoterapii, která dlouhodobě usiluje o to, aby psychoterapie byla dostupná a prováděna pouze kvalifikovanými odborníky.

Také pro vás chystáme moderované diskuze s odborníky. Tématem letošního ročníku je „O vzteku a jiných dobrých emocích“.  O vzteku promluví například Adéla Klingelová, terapeutka programů Zvládání vzteku Ligy otevřených mužů. O „vzteku matek“ pohovoří psycholožka ze stejnojmenného projektu, Hana Vaníčková.  Od psychoterapeutky Vlaďky Bartákové se pak dozvíte o tom, jak zvládat emoce u dětí a s dětmi.

Na Karlínském dni pro duševní zdraví se budete moci zúčastnit i zajímavých workshopů, kde si lze vyzkoušet různé techniky, jak s emocemi zacházet a lépe je zvládat. Kromě oblíbeného workshopu mindfulness si budete moci vyzkoušet letos novinku, kterou je workshop Kung-fu terapie, kterým vás provede terapeut Marek Šmejkal. A také nebude chybět bubnování Drum CirclePetrem Šušorem.

Letos přijede na akci i Bibliobus Oskar, takže si budete moci hned půjčit něco zajímavého na čtení. A také díky daru Nakladatelství portál si budete moci zdarma na stánku České asociace pro psychoterapii vybrat některé ze starších čísel časopisu Psychologie Dnes.

Na Karlínský den pro duševní zdraví můžete dorazit i s dětmi, také pro ně tu budou  aktivity a tvůrčí dílny, abyste se mohli v klidu zastavit a popovídat si.

Akci spolupořádá Karlín Market, akci podpořila MČ Praha 8, Nadace Kooperativy a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra. Díky podpoře sponzorů je akce zdarma.

Více na jdete na Facebooku, Facebook události nebo na Instagramu.

Comments

comments

Vyhledat