Jedenáctá Pecha Kucha Night Vodňany bude o malých a velkých kolečkách

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Tradičně zajímavý a pestrý bude večer už jedenácté vodňanské Pecha Kucha Night. Ta se koná v pátek 8. června od 20 hodin v Pneuservisu Madar v Nádražní ulici č. 352 a má téma přizpůsobené místu: Dokolečka dokola. Jako vždy tuto akci pořádá spolek Vodňany žijou.

Na jedenácté vodňanské Peche se představí devět vystupujících a přijde i jedno překvapení. Hosté budou na malém pódiu povídat o různých významech úsloví Dokolečka dokola. O kolech na autech, na motorkách, o natáčení filmů, o zajímavých činnostech, které se stále opakují.

Jedním z prezentujících bude Martin Vadlejch, kulturní aktivista a lokální patriot ze Strakonic, spoluzakladatel spolku Sunshine cabaret a neformální skupiny Jsme Strakonice.

Přijede i Tomáš Hauser, spisovatel a filmař ze Šumavy.

Trenér metané Zdeněk Meluš ze Včelné bude vyprávět o tomto sportu, který není ani přes úspěchy, které vodňanští a čeští závodníci dosahují, u nás příliš známý.

O kolečkách značných rozměrů pohovoří ve formátu 20 x 20 za klub přátel Tatry 805 z Vodňan Miroslav Kouba.

Sochařka Monika Švecová je i stopařkou. Na svých cestách stopuje auta se čtyřmi koly a dělá to už padesát let.

Vltavotýnský Tomáš Brůžek nestopuje, naopak, snaží se co nejrychleji jet, protože jeho zájmem jsou závody v rallye.

Módní návrhářka Mína Mládková provozuje Boutique Mata Hari. Založila ho před devatenácti lety, tehdy jako pokus o něco nového a jiného v oblasti módy na jihu Čech. Mína Mládková se snaží stále dokola představovat nové kolekce na módních přehlídkách ve své režii, kde místo profesionálních modelek vystupují ženy a dívky různého věku, zaměstnání či velikostí.

Vývojáři elektrokola z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy, Střední odborné školy řemesel a služeb Strakonice budou povídat o opakovaném a řízeném pohybu s pomocí elektrické energie.

A nakonec cestovatel Matěj Chytil popíše, jak jel na motorce, tentokrát vybavenou klasickým spalovacím motorem, z Indie do České republiky.

Vstupné je jako tradičně dobrovolné, bude použito k pořádání dalších akcí.

Název akce: Pecha Kucha Night Vodňany vol. XI, téma Dokolečka dokola

Místo: Pneuservis Madar, Nádražní 352, 389 01 Vodňany, GPS: 49.1438053N, 14.1781025E

Čas: 20 hod.

Vstupné: dobrovolné

Comments

comments

Vyhledat