Jim Carrey se opět setkává s režisérem Michelem Gondrym, tentokrát v novém seriálu

foto: showtime
foto: showtime

Držitel Zlatého glóbu Jim Carrey září v novém komediálním seriálu Kidding (K smíchu) z produkce Showtime, který bude mít premiéru 10. Září na HBO GO. Pro Jima Carreyho jde o první seriálovou roli po více než dvaceti letech. Díky ní se opět setkává s oscarovým režisérem Michelem Gondrym (Věčný svit neposkvrněné mysli). 

K smíchu vypráví o Jeffovi neboli panu Picklesovi (Carrey), ikoně dětských televizních pořadů, jenž byl ve své době pro spoustu mladých Američanů i jejich rodičů, kteří s ním vyrostli, ztělesněním laskavosti a moudrosti. Jenže všechno má svůj konec, a Jeffovi začnou ubývat fanoušci. On není schopen vymyslet žádnou další pohádku, příběh nebo loutku, která by publikum zaujala a pomohla mu krizi překonat. Výsledek: Laskavý muž v krutém světě čelí plíživé ztrátě své příčetnosti. Vtipné i dojemné zároveň.

V seriálu dále hrají na Oscara, Emmy i Zlatý glóbus nominovaný Frank Langella (Duel Frost/Nixon), na Oscara, Emmy i Zlatý glóbus nominovaná Catherine Keener (seriál HBO Najděte mi hrdinu, Uteč) a Judy Greer (Married).

Jeff odmítá být nadále součástí mašinerie, která se jmenuje Mr. Pickles’ Puppet Time, a nechce čelit tlaku, který na něj vyvíjí výkonný producent Seb (Langella). Ten má totiž obavu o Jeffův psychický stav, který by mohl ohrozit další existenci impéria, které se jim společně podařilo vybudovat. Proto začíná vymýšlet jinou show, v níž Jeff již nefiguruje. Hlavní designérka loutek Deidre (Keener) se zase potýká s osobními a profesními problémy. Judy Greer hraje Jeffovu odcizenou manželku a Cole Allen se představí jako jejich syn. V seriálu se rovněž objeví Justin Kirk (Tráva) a Ginger Gonzaga (K smrti trapný).

Producentem a showrunnerem je Dave Holstein (Tráva, Vychovávat Hope), který napsal úvodní díl. Seriál produkoval i Michel Gondry, který režíroval i několik epizod, včetně té první. Dalšími producenty jsou Jim Carrey, Michael Aguilar (K smrti trapný), Robert Benabib (Tráva), Raffi Adlan (Zelený sršeň), na Emmy nominovaný Jason Bateman (Arrested Development) a Jim Garavente (Sprosťárny).

KIDDING (K smíchu) (10 dílů po 30 minutách) má na HBO GO premiéru 10. září.

Comments

comments

Vyhledat