Kafe Atrium: Nový podnik na Žižkově otevírá tento víkend, honem rozhovor

Foto archiv Kafe Atrium
Foto archiv Kafe Atrium

V žižkovském Atriu – kousínek od TV věže – vzniká nová kavárna. V sobotu 12. prosince se poprvé otevře veřejnosti. Ještě než tento příjemný okamžik nastane, položili jsme jeho třem provozovatelkám pár otázek.

Jak jste se dostaly k vedení kavárny –  a v čem jste se pohybovaly dřív?

Jsme dlouholeté kamarádky a kolegyně – pracujeme společně ve farmaceutické firmě, kde koordinujeme projekty pro vývoj softwaru. Nápad na kavárnu se rodil i dozrával postupně.

Uvědomily jsme si, jak je důležité mít koníčky a pravidelně se jim věnovat.

Času v různých vlnách karantény bylo dost na to, aby se v nás zrodila potřeba tvořit. Za normálních okolností bychom všechny tři jaro i léto pravděpodobně strávily jako spoustu předchozích let – dobu strávenou v kanceláři bychom kompenzovaly četnými výlety za kulturou u nás i v zahraničí. Letos jsme ale zůstaly doma, v Praze. Došlo nám, jak málo Žižkov známe a jak málo času tady skutečně trávíme, byť tu všechny tři bydlíme. Uvědomily jsme si, jak je důležité mít koníčky a pravidelně se jim věnovat. Jak je prima znát své sousedy i květinářku a pekaře z okolí. Jak čas strávený doma nemusí být vůbec na škodu, obzvlášť když pojetí slova „domov“ trochu rozšíříme a zahrneme do něj čtvrť ve které žijeme, i lidi, které v ní pravidelně potkáváme.

Foto archiv Kafe Atrium

Řekly jsme si, že by bylo fajn poznat sousedy i lidi ze Žižkova více. Že je fajn sdílet své zájmy, vzájemně se inspirovat a něco si předávat. Zpočátku jsme chtěly jen organizovat různé komunitní akce – přednášky, workshopy, swapy, bazárky a malé trhy – pak nám ale došlo, že prostor, kde bychom se mohli všichni potkávat neustále, by byl ještě lepší. A že případné akce mohou být už jen třešničkou na vynikajícím dortu. Závěr byl jasný – chceme kavárnu na Praze 3, ideálně v atypickém a členitém prostoru, který pojme všechny naše plány.

Co vás zatím na celé věci nejvíc překvapilo?

Asi to, že i s minimem zkušeností v oboru se nám náš projekt daří realizovat přesně tak, jak jsme chtěly. A navíc s úžasnou podporou – nejen od přátel, ale i od lidí, od kterých jsme to vůbec nečekaly.

Vyzkoušely jsme si sousedskou výpomoc v praxi, kdy jsme kvůli zrušeným plánům na poslední chvíli hledaly hodinového manžela: Nakonec jsme v deset večer na Žižkovské partě na FB našly Davida – přijel druhý den ráno a s vrtačkou u nás zůstal v podstatě celý nasledující týden 😊 A neskutečně nám pomohl.

Skvělé reakce jsme dostávaly i od lidí, co nám posílali životopisy a zajímali se o práci u nás. Všechny pohovory probíhaly v super atmosféře a nám se potvrdilo, že vést kavárnu v radosti není jen naivní představa, ale náš reálný cíl.

 

Už samotný prostor Atria je dost unikátní.

Co nás v kavárně čeká, až otevřete? A bude váš podnik něčím výrazně zvláštní?

Už samotný prostor Atria je dost unikátní. Většina lidí, kteří k nám zavítali, vůbec netušili, že v místě s bývalou kaplí objeví kavárnu a venkovní atrium s krásným výhledem přímo na televizní věž. V naší nabídce budou vyjma super kafe i luxusní větrníky od cukrářky, co bydlí za rohem, naše domácí pomazánky i pivo z minipivovaru od Tábora. Chceme lidem servírovat dobroty s příběhem a další příběhy tvořit přímo u nás. Chceme, aby Kafe Atrium bylo místo pro setkávání a především sdílení. Místo s tou správnou atmosférou, kde se budeme bavit a inspirovat. Místo, kam si lidé budou moci zajít na pokec, randíčko, koncert nebo přednášku, ale i místo, kde se dá relaxovat a načerpat novou energii.

Na co se nejvíc těšíte v roce 2021?

Na léto a na naší zahrádku! Celý vnitroblok Atria je jak stvořený pro venkovní aktivity. Rády bychom pořádaly ranní lekce jógy v orosené trávě, koncerty nebo letní kino – to je jen krátký výčet, toho, na co se chystáme. Věříme ale, že ani osvěžujicím drinkem na lehátku nepohrdne žádný kolemjdoucí 😉

 

Kafe Atrium

Čajkovského 12

130 00 Praha 3

 

https://www.facebook.com/3kafeatrium

https://www.facebook.com/events/469471200708201 – otevření 12.12.2020 ve 12:12

Ve výstavbě i https://www.kafeatrium.cz

Comments

comments

Vyhledat