Firma Karl Lagerfeld oznamuje spolupráci s módním návrhářem Kennethem Ize

Kenneth Ize By Ifebusola Shotunde
Kenneth Ize By Ifebusola Shotunde

Speciální capsule pro jaro 2021, kterou navrhne Kenneth Ize, propojí ikonickou estetiku KARLA LAGERFELDA a potisky a řemeslné zpracování tohoto nigerijského módního návrháře.

 KARL LAGERFELD s potěšením oznamuje speciální kolaboraci s nigerijským módním návrhářem Kennethem Ize. Tuto speciální edici naleznete v obchodech KARL LAGERFELD (OC Westfield a Nákupní galerie Myslbek) od dubna 2021.

„Netrpělivě jsem čekal na okamžik, kdy budeme moct ohlásit tento projekt a partnerství s KARLEM LAGERFELDEM,“ říká Kenneth Ize. „Šířka Karlova díla pro mne byla velmi inspirující, a je pro mne velkou ctí pracovat s jeho módním domem. Naší vizí je zkombinovat Karlovskou pařížskou chic estetiku a elementy tradičního afrického umění.“

Kenneth Ize se inspiruje tradičními africkými látkami a speciálně pak tradičním typem tkání zvaným „aso oke.“

Zaujatý tradičním řemeslem, jeho design kombinuje ručně vyráběnou africkou estetiku s moderním luxusem. Používá materiály vyrobené místními tkalci a designéry v Lagosu, největším městě Nigérie, odkud Ize pochází. Doufá, že tak pomůže uchovat dědictví této prastaré tradice.

„S Kennethem jsme se posledních pár měsíců poznávali a diskutovali o tomto projektu a v obou postupně sílilo nadšení pro tuto spolupráci,“ říká  Pier Paolo Righi, CEO KARLA LAGERFELDA. „Kenneth Ize sdílí vizi KARLA LAGERFELDA pro inovace, kvalitu, řemeslné zpracování a autenticitu, takže se velmi těšíme na uvedení této capsule.“

Ize se narodil v nigerijském Lagosu, vyrůstal ale v Rakousku. Jeho zájem o módu se objevil již v dětství, když pomáhal své matce vybírat látky pro jí ručně vyráběné oblečení. Vystudoval módu a design na Univerzitě užitého umění ve Vídni a po promoci v roce 2015 se přesunul zpět do Lagosu a uvedl na trh svoji vlastní značku.

Kenneth Ize byl také finalistou Ceny LVMH pro rok 2019.

Další podrobnosti ohledně spolupráce KARLA LAGERFELDA s Kennethem Ize bude oznámeno během následujících měsíců.

 

PROFIL SPOLEČNOSTI KARL LAGERFELD

Maison KARL LAGERFELD sdílí ikonické vize a návrhářskou estetiku svého zakladatele Karla Lagerfelda ve spojení s moderním progresivním duchem. Značka oslavuje jeho kolosální odkaz a vdechuje jeho vášeň, intuici a nevyčerpatelnou kreativitu do své DNA.

Typická estetika značky KARL LAGERFELD kombinuje pařížskou klasiku s rockovou elegancí a módními liniemi na míru. Portfolio přístupných a ambiciózních kolekcí zahrnuje dámskou, pánskou a dětskou konfekci, doplněnou o kabelky a drobné kožené zboží. Doplňkové kolekce obsahují hodinky, brýle, obuv, parfémy, svíčky a módní šperky.

KARL LAGERFELD se snaží vycházet vstříc svým zákazníkům, kteří se mohou ponořit do nakupování ve více než 100 značkových maloobchodních prodejnách po celém světě, z nichž ty nejvýznamnější se nacházejí v Paříži, Londýně, Mnichově, Moskvě, New Yorku, Dubaji a Šanghaji. Značka je ve spojení se svými zákazníky také prostřednictvím prémiové velkoobchodní distribuční sítě v Evropě, na Středním východě a v Asii. Hlavní světový obchod na KARL.COM je dostupný v 96 zemích. V České republice je výhradním dodavatelem módní skupina Vermont. Prodejny KARL LAGERFELD naleznete v OC Westfield a Nákupní galerii Myslbek nebo na oficiálním eshopu www.vermont.cz.

 

KENNETH IZE

Kenneth Ize je módní návrhář, který kombinuje elementy západoafrické tradice a tradičních řemesel.

Narodil se v Lagosu, největším městě Nigérie, ale vyrostl v Rakousku, kam se jeho rodina přestěhovala, když mu byli čtyři roky. Studoval módní design na Univerzitě užitého umění ve Vídni a v roce 2015 uvedl na trh vlastní značku.

Nyní žije v Lagosu a jeho tvorbu výrazně ovlivňuje prostředí, ve kterém žije.

„Je tu na jedné straně elegance Rakouska a na druhé extravagance Nigérie – je velmi fascinující kombinovat tyto dva světy,“ říká Kenneth Ize. Jeho práce je také definována unikátními materiály, které používá. Látky ručně vyráběné místními tkalci stovky let starou technikou, uchovávají africkou tradici a umění. „Přeji si, aby má značka pomohla mé komunitě, aby sloužila jako platforma k rozšíření tohoto do celého světa.“

Kenneth Ize byl finalistou Ceny LVMH pro rok 2019 a prezentoval svoji kolekci na pařížském fashion weeku.

 

www.vermont.cz

Comments

comments

Vyhledat