KC BESEDA v září: interaktivní divadlo, Kateřina Tučková a mnohem víc

Spisovatelka, dramatička, publicistka a historička umění Kateřina Tučková bude číst ze svého  románu Bílá Voda /  Foto David Konečný
Spisovatelka, dramatička, publicistka a historička umění Kateřina Tučková bude číst ze svého románu Bílá Voda / Foto David Konečný

Co chystá KC BESEDA v Klánovicích na září? Uvidíte třeba filmy Barbie (český dabing) v režii Grety Gerwig a Oppenheimer Christophera Nolana. Barbie se mimochodem v Klánovicích promítá už podruhé, protože první projekce byla beznadějně vyprodaná! Ty nejmenší určitě zabaví příběh Titiny, psí polárnice, dříve narození si zase v BIO SENIOR vychutnají komedii Vandy Hybnerové Můžem i s mužem. Zejména maminky s dětmi uvítají MIMI KINO, tedy dopolední projekci se sníženou hlasitostí a mírným osvětlením, které tentokrát nabídne romantickou komedii Nikdy neříkej nikdy.  Filmoví fajnšmekři se zas nenechají ujít nový počin režiséra Davida Jařaba Hadí plyn.

Přijďte se 4. září rozloučit s prázdninami na již 3. tradiční koncert vynikajícího hudebníka, skladatele, textaře a známého herce Ondřeje Gregora Brzobohatého, v doprovodu skvělého saxofonisty Matouše Kobylky. Tato temperamentní dvojice spolu koncertuje již řadu let. Těšit se můžete na repertoár z vlastní tvorby i na celosvětově známé covery. koncert bude při pěkném počasí venku.

Víte, jak funguje interaktivní divadlo? Na vlastní oči to můžete poznat 10. září, kdy bude v Klánovicích hostovat Divadlo Fórum s inscenací “Nemaluj čerta na zeď”. Je postavena na technice, která vznikla před mnoha lety v Brazílii jako tzv. divadlo utlačovaných. Nejprve uvidíte krátký dramatický příběh se špatným koncem. Stejný příběh vám herci sehrají vzápětí znovu, vy už ale budete mít možnost ho kdykoli zastavit a korigovat jednání postav děje. Můžete jim třeba jen poradit vhodnější řešení některé z inscenovaných situací, nebo herce v jeho roli na chvíli nahradit a vhodné řešení sám aktivně předvést… Nikdo se samozřejmě nemusí aktivně zúčastnit, pro někoho bude stačit prostě se jen dívat.

Ve středu 20. září si nenechte ujít jedinečné autorské čtení. Spisovatelka, dramatička, publicistka a historička umění Kateřina Tučková, jejíž knihy se překládají do dvaceti jazyků, autorka cenami ověnčených Žítkovských bohyní, bude číst ze svého nejnovějšího románu Bílá Voda.

V září také zahájí Ferdinand Leffler svou přednáškou sérii 10 odborných akcí nazvanou Klánovická akademie, čeká vás oblíbená vědomostní soutěžní hra NA KVÍZ nebo tvořivé Podzimní věncování a dílny s ateliérem Mechovka. Při návštěvě vás možná zaujme výstava obrazů na pomezí fotografie a fotografiky, kterou jejich autor Pavel Ramert nazval Paerdolia – malé radosti. Vernisáž proběhne 8. září od 18 hodin.

Podrobnosti o programu najdete jako vždy na www.kcbeseda.eu

Comments

comments

Vyhledat