Ke druhému vydání Cohenovy biografie bude i koncertní pocta

Po vyprodání českého překladu biografie Leonarda Cohena se chystá její druhé vydání.

Ke knize bude navíc přibaleno CD s coververzemi několika Cohenových hitů, které nazpívala Barbara Mochowa. Křest proběhne 5.10.v klubu Jazz Dock, akci uvede Ondřej Konrád.

 

O knize

Dárkové vydání autorizované biografie Leonarda Cohena

I‘M YOUR MAN

zdobí CD

POCTA LEONARDU COHENOVI.

BARBORA MOCHOWA ZPÍVÁ PÍSNĚ

LEONARDA COHENA

1. října 2020 vychází v limitované edici v nakladatelství PROSTOR

Jedním z bestsellerů letošního jarního Velkého knižního čtvrtka se stala autorizovaná biografie Leonarda Cohena I’m Your Man z pera významné hudební kronikářky Sylvie Simmonsové. České vydání více než pětisetstránkovépublikace s bohatým fotografickým doprovodem v překladu Pavla Pokorného provázely nadšené ohlasy čtenářů i recenzentů. Navzdory uzavření kamenných knihkupectví během jarní koronavirové krize se prodaly čtyři tisíce výtisků.

Na předvánoční trh chystá PROSTOR limitované dárkové vydání, jehož součástí je CD s devíti Cohenovými hity v podání zpěvačky Barbory Mochowe a smyčcového kvarteta Unique Quartet.

Tisková konference s protagonisty alba se koná v pondělí 5. října 2020 v 16.30 v klubu Jazz Dock, Janáčkovo nábř. 3249/2, Praha 5. Následuje koncert, během něhož CD pokřtíme.

S nápadem alba coververzí Cohenových písní v podání talentované zpěvačky Barbory Mochowe přišel nakladatel Aleš Lederer:„Slyšel jsem Báru zpívat Hallelujah na slavnostním večeru k 30. výročí PROSTORU a byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Drobná, štíhlá dívka s tváří madony se postavila před dav šumících hostů s cinkajícími skleničkami a vysekla Cohenovuhymnu čistě a procítěně, že všichni kolem rázem ztichli a naslouchali jako uhranutí. Přistihl jsem se, že zpívám také a že mě přemáhá dojetí. Už tehdy jsme v redakci připravovali vydání biografie Leonarda Cohena, jehož hudba mě provází od mých patnácti let. Napadlo mě udělat něco neobvyklého – připojit ke knize CD s Cohenovými hity právě v podání Báry. Vydáním životopisu a hudebního bonusu vzdávám hold muži, který mě svou tvorbou ovlivnil na celý život. Interpretace jeho písní Barborou Mochowou s doprovodem UniqueQuartetu je výjimečná.“

Barbora Mochowa je výrazná mladá zpěvačka a pianistka, která se těší stále větší popularitě. V rámci hudebních cen Žebřík získala druhé místo v kategorii Objev roku. V roce 2019 a 2020 se stala finalistkou českého národního kola Eurovision Song Contest s písněmi True Colors a White & Black Holes, na nichž spolupracovala s předním českým producentem Viliamem Bérešem.

Album Pocta Leonardu Cohenovi. Barbora Mochowa zpívá písně Leonarda Cohena se skládá z devíti písní True Love Leaves No Traces, Sisters Of Mercy, Hallelujah,  Famous Blue Raincoat,  TakeThis Waltz, Love Itself, Suzanne, TheTraitor, If It Be Your Will. Společně s Barborou Mochowou (zpěv, piano) účinkují Vladan Malinjak (viola), Anton Čonka(housle), Šimon Marek (violoncello) a AlexeyAslamas (housle). Samostatně je CD neprodejné.

Dárkový set (kniha + CD) v luxusnímčerném pouzdru se zlatou ražbou za 997 Kč potěší svou stylovostí všechny příznivce Leonarda Cohena.

I’M YOUR MAN. POCTA LEONARDU COHENOVI. Limitovaná edice dárkového setu (kniha + CD) – anotace

Dárkové vydání autorizované biografie Leonarda Cohena zdobí CD s devíti Cohenovými hity v podání zpěvačky Barbory Mochowe a smyčcového kvarteta UniqueQuartet. Nechybí mezi nimi slavné Hallelujah, Take This Waltz či Suzanne.

Barbora Mochowa je výrazná mladá zpěvačka a pianistka, která se těší stále větší popularitě. V rámci hudebních cen Žebřík získala druhé místo v kategorii Objev roku. V roce 2019 a 2020 se stala finalistkou českého národního kola Eurovision Song Contest s písněmi True Colors a White & Black Holes.

Nahrávka Pocta Leonardu Cohenovi. Barbora Mochowa zpívá písně Leonarda Cohena vznikla ve spolupráci s vydavatelstvím TRANZISTOR. Společně s Barborou Mochowou (zpěv, piano) účinkují Vladan Malinjak (viola), Anton Čonka (housle), Šimon Marek (violoncello) a AlexeyAslamas (housle). Samostatně je CD neprodejné, vybrané písně vyjdou i digitálně. Dárkový set (kniha + CD) v luxusním černém pouzdru se zlatou ražbou potěší svou stylovostí všechny příznivce Leonarda Cohena.

Kniha

Sylvie Simmonsová: I’M YOUR MAN. ŽIVOT LEONARDA COHENA

Z anglického originálu I’m Your Man, vydaného nakladatelstvím McClelland & Stewart v Torontu roku 2012, přeložil Pavel Pokorný

Odpovědný redaktor Rani Tolimat

Na obálce použita fotografie Leonarda Cohena od Terryho O’Neilla z archivu Getty Images

520 stran + 16 stran nepaginované fotografické přílohy

Vydalo nakladatelství PROSTOR roku 2020

Druhé vydání

CD

POCTA LEONARDU COHENOVI. BARBORA MOCHOWA ZPÍVÁ PÍSNĚ LEONARDA COHENA

Aranže pro smyčcové kvarteto: AlexeyAslamas

Sólové housle v Take This Waltz: Anton Čonka

Hudební a zvuková režie: Ondřej Ježek

Nahráno v srpnu 2020 ve studiu Jámor

Mix & Mastering: Tomáš Karásek

Produkce: Barbora Mochowa, AlexeyAslamas, Aleš Lederer

Photos © Roman Souček, 2020

Cover photo © Alamy, StockPhotography Agency, 2020

Na přední straně obalu kanadský zpěvák a skladatel Leonard Cohen(1934–2016), Londýn 1979

Design Adam Lederer (ProAL), 2020

Vzniklo ve spolupráci s vydavatelstvím Tranzistor

© PROSTOR, nakladatelství, s. r. o., 2020

MOC dárkového setu 997 Kč

Zpěvačka, pianistka a skladatelka Barbora Mochowa (*1993) pochází z Trutnova. V dětství se věnovala houslím, poté studovala zpěv na Pražské konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka. Několik let působila v dnes již neexistující skupině Sinuhet, se kterou v roce 2014 natočila svou první nahrávku, album Nocturno. První sólové album Waitingfor the White Raven vydala o dva roky později. Na albu ji doprovází smyčcové kvarteto Unique Quartet, s nímž dodnes koncertuje. V rámci hudebních cen Žebřík získala druhé místo v kategorii Objev roku. V roce 2019 a 2020 se stala finalistkou českého národního kola Eurovision Song Contest s písněmi True Colors a White & Black Holes, na kterých spolupracovala s předním českým producentem Viliamem Bérešem. Hudba Barbory Mochowe se nese v duchu zasněného popu s prvky filmové hudby

Comments

comments

Vyhledat