Kniha o staré Praze Jiřího Horáka vychází jako audio

Kniha o staré Praze Jiřího Horáka obsahuje poutavé, většinou málo známé příběhy z dějin Prahy, které nenajdeme v učebnicích dějepisu, ačkoli jsou součástí historie, výpovědí o své době, o jejích zvycích a mravech, o společenské atmosféře. Poutavé příběhy s koloritem barokní, rokokové i biedermeierovské Prahy ožívají nyní v audioknize hlasy herců Veroniky Gajerové, Marie Štípkové a Filipa Rajmonta. Audioknihu vydává Supraphon 5. listopadu 2021 na 2CD-MP3 i digitálně.

 

Spisovatel Jiří Horák (1940–2004) působil jako dramaturg, scenárista a režisér v České televizi a ve Filmovém studiu Barrandov. Byl autorem rozhlasových a divadelních her, filmových a televizních scénářů, recenzí na výtvarné umění a rovněž patentů na hlavolam a nový způsob filmového snímání. Napsal řadu knih, mezi nimiž stále slaví velký úspěch Kniha o staré Praze, která se od roku 1989 dočkala již mnoha vydání. Nyní se tento bestseller, který zábavným stylem seznamuje posluchače s překvapivými a objevnými fakty historických událostí Prahy, dočkal audioknižního zpracování a vychází v délce přes osmnáct hodin na 2CD-MP3.

 

Audiokniha vznikla v režii producentky Nadi Dvorské, která k tomu poznamenala: „Loni na podzim již páté vydání (nakladatelství Dokořán, Jaroslava Jiskrová – Máj) této oblíbené knihy Jiřího Horáka o pamětihodnostech a událostech z historie našeho hlavního města bylo jasným podnětem pro zvukovou verzi tohoto díla. V pětadevadesáti příbězích se dozvídáme nesmírně zajímavé informace, o nichž většina z nás nikdy nečetla ani neslyšela. Můžeme sledovat například osudy mnoho set let starého pražského platanu či loretánské zvonkohry, kašny Terezky, zpívající fontány, Pražského Jezulátka, pochopíme, proč se vrch Petřín jmenuje Petřín, poznáme historii prvního pražského kavárníka, posledního pražského kata a Staroměstského orloje. V naší audioknize uslyšíte podrobnosti o Lvím dvoře, Zlaté uličce, Stromovce a o řadě vesnic, ze kterých se časem staly městské čtvrti.“

 

Audioknihu Kniha o staré Praze, která zábavným stylem seznamuje posluchače s překvapivými a objevnými fakty historických událostí Prahy, vydává Supraphon již v pátek 19. listopadu 2021 na 2CD-MP3 i digitálně.

 

 

TEASER: https://www.youtube.com/watch?v=_so9KayQTUQ

MULTILINK: https://lnk.to/KnihaOStarePrazeID

 

Comments

comments

Vyhledat